czerwiec 2017

Wykaz nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Litewskiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje, iż na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147 z późn. zm.) został wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 oraz umieszczony na stronie internetowej www.powiat.tarnogorski.pl, na okres od 4 lipca 2017 roku do 24 lipca 2017 roku, wykaz nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego przeznaczonej do sprzedaży, położonej w Tarnowskich Górach przy ul.

Rusza budowa nowego pawilonu w GCR

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji zostanie rozbudowane o nowy pawilon dla oddziału kardiologicznego. GCR otrzymało na jego budowę dofinansowanie z budżetu państwa i od samorządu wojewódzkiego. Dziś (29 czerwca 2017 r.) odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Starosta Krystyna Kosmala uczestniczyła w jego podpisaniu i wmurowaniu jako reprezentant samorządu powiatowego.

Współpraca z gminami i biznesem

Wybrany w kwietniu tego roku Zarząd Powiatu Tarnogórskiego, na czele ze starostą Krystyną Kosmalą, od początku postawił na bliską, partnerską współpracę z gminnymi samorządami, wychodząc z założenia, że od zaangażowania wszystkich gmin zależy sprawność i efektywność rozwiązywania powiatowych problemów i tempo rozwoju powiatu.
Dlatego starosta i członkowie zarządu cyklicznie spotykają się z burmistrzami i wójtami w Starostwie Powiatowym.

Sztuka jako pomost między krajami i kulturami

19 artystów z powiatu tarnogórskiego, zaprzyjaźnionego z nim powiatu Erlangen-Hoechstadt oraz czeskiej Kutnej Hory – miasta partnerskiego Tarnowskich Gór - uczestniczy w Międzynarodowym Plenerze Malarskim odbywającym się w Niemczech pod hasłem „Sztuka w Naturze”.

Uwaga, objazdy!

Ulica Częstochowska w Tarnowskich Górach została wczoraj (28 czerwca) wyłączona z ruchu samochodowego do maja przyszłego roku. Powodem jest remont wiaduktu kolejowego przebiegającego nad ulicą. Objazd w kierunku Miasteczka Śląskiego poprowadzony zostanie wiaduktem w centrum miasta, ulicą Nakielską i Obwodnicą. Do Lasowic będzie można dojechać wiaduktem a dalej ulicą Hutniczą i Lasowicką.

Nadciągają burze z gradem

W najbliższym czasie pogoda będzie bardzo gwałtowna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest ważne dziś (29 czerwca) od godziny 11.00 do godz. 19.00.
Burzom z opadami deszczu i gradu mogą towarzyszyć gwałtowne porywy wiatru.

Uwaga, upał!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem dla siedmiu województw w Polsce oraz cztery alerty przed burzą z gradem.
Nad Polską przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym płynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Front związany jest z rozległym niżem z centrum nad kanałem La Manche.
Dla województwa śląskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem
Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30 st. C do 33 st. C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 19 st. C do 22 st. C.

Informacja o realizacji inwestycji

Trwa realizacja projektu pn. „Adaptacja budynku przy ul. Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
W wyremontowanym budynku będą miały siedzibę m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Punkt Interwencji Kryzysowej oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Półkolonie w Jordanie

41 dzieci uczestniczy od poniedziałku 26 czerwca w pierwszym turnusie półkolonii zorganizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia wspólnej zabawy. Na początek uczestnicy półkolonii ustalili wspólnie kontrakt, pod którym wszyscy się podpisali, zobowiązując się do przestrzegania zasad, aby bawić się bezpiecznie.
Potem dzieci poznawały się nawzajem, biorąc udział w zabawach integracyjnych.

9 lipca to wielki dzień dla tarnogórskich podziemnych skarbów

Znamy datę debaty nad wpisem Tarnowskich Gór na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Prawdopodobnie 9 lipca Komitet Światowego Dziedzictwa, który zbierze się w przyszym tygodniu w Krakowie, zdecyduje czy Tarnowskie Góry znajdą się na najważniejszej na świecie liście zabytków, czyli UNESCO. Spośród wszystkich kandydatur z całego globu, będzie to jedyny obiekt przemysłowy.

Aby wakacje były bezpieczne

Wzorem lat ubiegłych, na terenie województwa śląskiego rozpoczęto akcję „Bezpieczne wakacje 2017”. Na jej potrzeby wojewoda uruchomił całodobowy telefon interwencyjny(32)20-77-077, na który można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje, iż na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147 z późn. zm.) został wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 oraz umieszczony na stronie internetowej www.powiat.tarnogorski.pl, na okres od 20 czerwca 2017 roku do 10 lipca 2017 roku, wykaz nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego przeznaczonej do sprzedaży, położonej w Tarnowskich Górach przy ul.

40-lecie szpitala

14 czerwca 2017 r. w Pałacu w Rybnej odbyły się obchody 40-lecia istnienia Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach
im. dr B. Hagera - największego szpitala w powiecie tarnogórskim. Placówka posiada bardzo dobrą kadrę medyczną, nowoczesne zaplecze diagnostyczne,
13 oddziałów, zakłady diagnostyczne i lecznicze, SOR, szkołę rodzenia, zespół przyszpitalnych poradni specjalistycznych. Każdego roku z hospitalizacji korzysta ok. 17 tyś. pacjentów, a z usług poradni specjalistycznych ponad
40 tyś. osób. Przez cały okres istnienia leczono tu ponad 550 tyś. pacjentów.

Ogłoszenie o pierwszym przetargu na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej (jednostka ewidencyjna: Tarnowskie Góry, obręb: Strzybnica, karta mapy: 1 Ryb) stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, obejmującej:
1) działkę gruntu nr 529/19 o pow. 0,0844 ha, oznaczoną jako Lz i ŁV, zapisaną w księdze wieczystej GL1T/00039126/0;
2) działkę gruntu nr 532/21 o pow. 0,3742 ha, oznaczoną jako Lz i ŁV, zapisaną w księdze wieczystej GL1T/00039126/0;

Zapraszamy na obchody jubileuszu 500 lat Reformacji i 275 lat Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Tarnowskich Górach

Uroczystości 500-lat Reformacji i 275-lat Parafii są związane z przybywaniem na tereny Górnego Śląska ludności wyznania ewangelickiego z terenów centralnych Niemiec i Holandii, którzy w roku 1526 założyli miasto ewangelickie, a w roku 1529 został wybudowany pierwszy Kościół Ewangelicki im. Jakuba. W czasach prześladowań religijnych Parafia została rozwiązana, a kościół przeszedł we władanie Kościoła Katolickiego.

Rozbudowa budynku szpitalnego w GCR

W okresie od 19 czerwca 2017 do grudnia 2019 roku realizowana będzie rozbudowa budynku szpitalnego Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach. Kontynuowane również będą prace związane z termomodernizacją obiektów Centrum, w szczególności z wymianą centralnego ogrzewania.

Zaproszenie do udziału w projekcie na miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim zaprasza do udziału w projekcie, którego celem jest wyznaczenie miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnością. Miejsca uznane za przyjazne osobom z niepełnosprawnością zostaną oznaczone specjalnym logo, a instytucje wyróżnione dyplomem uznania za starania związane z udogodnieniem funkcjonowania osobom z niepełnosprawnością w życiu społecznym.

10 lat Tarnogórskiego Stowarzyszenia - Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uroczyste podsumowanie 10 lat działalności Tarnogórskiego Stowarzyszenia - Uniwersytet Trzeciego Wieku odbyło się 5 czerwca w Centrum Sztuki i Rzemiosła w Kompleksie Zamkowym "U Wrochema".

Podziękowania laureata

List z podziękowaniami na ręce Starosty Krystyny Kosmali przesłał profesor Jan Miodek tegoroczny laureat Nagrody „Orła i Róży”. Szanowna Pani Starosto! Już minął tydzień od nakielskiej uroczystości, a ja ciągle noszę ją w sercu i w pamięci i będę nosił do końca życia! Chciałbym tą droga najgoręcej, najserdeczniej podziękować za okazane mi serce i wszystkie piękne, ciepłe słowa do mnie skierowane. Za zorganizowanie powrotu do Wrocławia także! Proszę przyjąć wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności Jan Miodek

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół prowadzonych przez Powiat Tarnogórski

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza konkursy na stanowiska dyrektora:
II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach,
Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach,
Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach.
Szczegóły w uchwałach zamieszczonych w załączeniu.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen