grudzień 2017

Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji nadchodzącego Nowego 2018 Roku wszystkim Mieszkańcom Powiatu Tarnogórskiego życzymy spełnienia wszystkich planów i zamierzeń, spokoju i radości oraz dni obfitujących w optymizm i szczęście. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie pasmem sukcesów i zawodowych uniesień, a sylwestrowa zabawa pozwoli odpocząć od trudów i nastroi pozytywnie na zbliżający się 2018 rok.

Adam Chmiel
Przewodniczący Rady Powiatu

Krystyna Kosmala
Starosta Tarnogórski

Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawnej Powiatu Tarnogórskiego w 2018 roku

Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawnej Powiatu Tarnogórskiego w 2018 roku:
1. Tarnowskie Góry ul. Karłuszowiec 5
Punkt obsługiwany przez radców prawnych wpisanych na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach oraz adwokatów wpisanych na listę Okręgowej Izby Adwokackiej w Katowicach

poniedziałek – od godz. 10.00 do godz. 14.00,
wtorek – od godz. 14.00 do godz. 18.00,
środa – od godz. 14.00 do godz. 18.00,
czwartek – od godz. 14.00 do godz. 18.00,
piątek – od godz. 10.00 do godz. 14.00

2. Kamieniec ul. Tarnogórska 4a

Utrudnienia w Wydziale Komunikacji

Uprzejmie informujemy, że w związku z ogólnopolską awarią systemu CEPiK 2.0 dotyczącą Centralnej Ewidencji Pojazdów od poniedziałku 13 listopada br. występują problemy związane z realizacją procedury rejestracji pojazdów. System ma przerwy w działaniu albo całkowicie się wyłącza. Obsługa praw jazdy odbywa się na bieżąco.

Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Za utrudnienia przepraszamy.

„Tłusty czwartek z bluesem” w CKŚ

Zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na koncert bluesowy z okazji "tłustego czwartku" - 8 lutego 2018 r., godz. 19.30. „Tłusty czwartek z bluesem” to tradycyjny koncert bluesowy połączony z poczęstunkiem w postaci pączka i kawy. W programie znajdą się piosenki z repertuaru grupy Dżem, które w spektaklu Teatru Śląskiego „Skazany na bluesa” wykonuje Maciej Lipina, oraz inne utwory bluesowe.

Wystąpi zespół w składzie:
Maciej Lipina – śpiew, gitara
Paweł Ambroziak – gitara
Sebastian Kret – gitara
Ron Tuczykont – bass

Obsługa klientów w Wydziale Komunikacji

Uprzejmie informujemy, że obsługa klientów w Wydziale Komunikacji odbywa się dziś (29.12.2017) do godziny 11.30. Dotyczy to klientów realizujących procedurę rejestracji lub przerejestrowania pojazdu. Obsługa praw jazdy odbywa się na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy.

Działki przy ul. Zagórskiej na sprzedaż

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłosił II przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej.

Cena wywoławcza 372 000 zł netto.

Wadium w pieniądzu, w wysokości 18 600 zł lub w obligacjach Skarbu Państwa dopuszczonych do obrotu publicznego, o sumie nominałów 18 600 zł, należy wnieść do 25 stycznia 2018 roku.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Boże Narodzenie nieodmiennie jest czasem refleksji, ale nade wszystko radości z nowego życia. Życzymy Mieszkańcom Powiatu Tarnogórskiego, by w tym pięknym czasie Świąt Bożego Narodzenia nasze domostwa były pełne radości i rodzinnego ciepła, a miłość, przebaczenie i pokój tych dni dały nam wszystkim wielką moc, by codziennie czynić dobro. Serdecznie życzymy, aby nadchodzący Nowy 2018 Rok okazał się szczęśliwy i radosny, zdrowy, pełen pomyślności, sukcesów oraz udanych przedsięwzięć.

Z wyrazami szacunku

W imieniu Zarządu Powiatu Tarnogórskiego
– Starosta Tarnogórski - Krystyna Kosmala

Budżet uchwalony

Budżet Powiatu Tarnogórskiego na 2018 rok uchwalili radni 19 grudnia na ostatniej w 2017 roku Sesji. 16 radnych opowiedziało się za przedstawionym kształtem budżetu, dwóch zagłosowało przeciw i dwóch wstrzymało się od głosu. Projekt budżetu uzyskał uprzednio pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. - Pomimo roku wyborczego to bardzo optymalny budżet - mówił na sesji wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gustaw Jochlik. Dochody budżetu na rok 2018 zamykają się w kwocie 154 578 270 zł. Planowane wydatki budżetu to 155 921 222 zł.

I Konwentykiel Magnatów Przemysłowych

W dniu 16 grudnia 2017 r. Centrum Kultury Śląskiej miało zaszczyt gościć I Konwentykiel Szlaku Magnatów Przemysłowych – imprezę związaną z projektem utworzenia Szlaku Magnatów Przemysłowych na Górnym Śląsku, której inicjatorem jest dr Łukasz Zimnoch. To właśnie dr Zimnoch podsunął pomysł zorganizowania w Centrum imprezy nawiązującej do historii, ale mającej charakter dość różnorodny. Zainteresowanie było bardzo duże, a wśród gości pojawił się m.in. wicestarosta Stanisław Torbus oraz prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Ogłoszenie o naborze w PZON

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zatrudni na umowę zlecenia lub na umowę o świadczenie usług LEKARZA PSYCHIATRĘ w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach w charakterze przewodniczącego składu orzekającego.

Wymagania zgodne z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1110 ze zm.):

  • wykształcenie wyższe medyczne,
  • prawo wykonywania zawodu lekarza,

Konkurs na Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Starostwa w Kancelarii pok. nr 1 lub przesłać pocztą do dnia 5 stycznia 2018 roku. Szczegółowe informacje pod linkiem: http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1151&parcat=1150&t=more&grupa=15a37...

Ogłoszenie o naborze

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zatrudni na umowę zlecenie lub na umowę o świadczenie usług LEKARZA ORTOPEDĘ w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach w charakterze przewodniczącego składu orzekającego.

Wymogi kwalifikacyjne jakie powinien spełniać lekarz określa §21 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. z 2015r.poz. 1110 tekst jednolity ze zm.):

  • wykształcenie wyższe medyczne,

Dzieci szukają rodziny zastępczej

Ponad 20 tysięcy polskich dzieci wychowuje się bez rodziców. Problem mogą rozwiązać rodziny zastępcze, ale tych brakuje. Dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach ogłasza nabór kandydatów na rodziców zastępczych dla dzieci pozbawionych opieki rodziców. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy po bliższe informacje do siedziby PCPR w Tarnowskich Górach, ul. Opolska 21a, tel. 32 381 81 01 (osoby do kontaktu: Anna Gierad – Haida, Jolanta Giel). Więcej na poniższym plakacie.

Występ chóru pracowników Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach

Tradycyjnie już na tarnogórskim Rynku chór pracowników Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wystąpił w ramach akcji Tarnogórzanie Śpiewają Kolędy. Koncert odbył się 15 grudnia br. na inaugurację Tarnogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Można było usłyszeć zarówno tradycyjne, jak i współczesne kolędy i pastorałki śpiewane przez nasz chór, który kolejny raz przygotował do występu Jacek Pieczyk, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach. Obok pracowników Starostwa wystąpiły m.in.

Teren pod budowę nowoczesnej strażnicy przekazany

Tarnogórscy strażacy otrzymali po 4 latach oczekiwań działkę pod budowę nowej strażnicy. W kancelarii notarialnej Krzysztofa Śmiei podpisano w piątek (15.12.) akt notarialny, na mocy którego gmina przekazała Skarbowi Państwa nieruchomość przy ulicy Małej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby dla strażaków. W zamian za to gmina otrzymała prawo własności nieruchomości Skarbu Państwa potrzebnych do rozwoju miasta.

Zielona Pracownia w Zespole Szkół Budowlano - Architektonicznych

Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także zaangażowaniu nauczycieli i uczniów w Zespole Szkół Budowlano - Architektonicznych w Tarnowskich Górach otwarto Zieloną Pracownię. Dziś, uroczystej inauguracji dokonali: Adam Baron - członek Zarządu Powiatu, Andrzej Pilot - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Józef Caus - dyrektor Zespołu Szkół Budowlano - Architektonicznych.

Budowa chodnika przy ulicy Klonowej w Pyrzowicach

Zakończyła się budowa chodnika przy ulicy Klonowej w Pyrzowicach. Realizatorem zadania był Powiat Tarnogórski. Wybudowany chodnik ma łącznie 91 metrów długości. Nawierzchnię chodnika wykonano z kostki betonowej. Roboty obejmowały między innymi wykonanie krawężników, remont nawierzchni asfaltowej przy chodniku oraz wybudowanie dwóch studni. Wykonawcy prac to ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o. Koszt budowy chodnika wyniósł prawie 90 tysięcy złotych brutto.

Spotkanie kolędowe opiekunów Powiatowej Reprezentacji Młodzieży z Zarządem Powiatu Tarnogórskiego

Wczoraj, 13 grudnia przy świątecznej atmosferze opiekunowie i uczniowie Powiatowej Reprezentacji Młodzieży spotkali się z Zarządem Powiatu Tarnogórskiego. Spotkanie kolędowe, w doskonały sposób, za pomocą pięknych utworów, zarówno śpiewanych jak i mówionych uatrakcyjniła młodzież z Zespołu Szkół Techniczno -Usługowych im. Jana Pawła II i I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej. Młodzież złożyła życzenia Zarządowi Powiatu i zgromadzonym na spotkaniu.

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

W dniu 19 grudnia (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Szczegółowy porządek obrad publikujemy pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2226&parcat=327&t=more&grupa=15a2fe...
Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Partnerska współpraca z Erlangen - Höchstadt

Manfred Bachmayer, prezes Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry oraz radny partnerskiego powiatu Erlangen - Höchstadt gościł 13 grudnia w powiecie tarnogórskim. W Starostwie Powiatowym spotkał się ze starostą Krystyną Kosmalą, wicestarostą Stanisławem Torbusem, członkiem Zarządu Powiatu Adamem Baronem i sekretarz Powiatu Barbarą Machurą. Celem wizyty było nakreślenie kierunków partnerskiej współpracy w roku 2018. Rozmawiano przede wszystkim o wymianie uczniów z Gimnazjum w Eckental z uczniami II LO im S.

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego 2018!

Budowa oświetlania parkowego w Nakle Śląskim uzyskała największą liczbę głosów w II edycji Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Inicjatywa, której autorem był Jarosław Wasążnik, radny gminy Świerklaniec uzyskała 1832 głosy mieszkańców powiatu. Koszt tego zadania to 250 000 zł. Drugie miejsce w głosowaniu zajął projekt pn. „Remont drogi powiatowej 2901S – ul.

Informacja o wyniku przetargu

Informacja o wyniku przetargu pisemnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego położonej w Tarnowskich Górach przy ulicy Mickiewicza 29 oznaczonej jako działka nr 5661/88 obręb Tarnowskie Góry.

Treść informacji w załączniku.

Ogłoszenie o pierwszym przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Radzionkowie przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Radzionkowie przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego, oznaczonej jako działka nr 1741/23 obręb Radzionków.

Treść ogłoszenia w załączniku.

Nowy chodnik w Krupskim Młynie

Zakończyła się budowa chodnika w ciągu ulicy Głównej w Krupskim Młynie. Łączna długość nowego chodnika to 180 m, natomiast całkowita jego powierzchnia wynosi 360 m kw. Roboty obejmowały budowę nawierzchni chodnika z kostki betonowej, wymianę krawężników i obrzeży oraz wykonanie remontu nawierzchni asfaltowej przy chodniku. Koszt zadania to 78 996,69 zł brutto. Odbioru technicznego inwestycji, 4 grudnia dokonali: p.o.

Wyniki konkursów ofert na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

29 listopada 2017 roku Zarząd Powiatu Tarnogórskiego przyjął uchwały w sprawie rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa obejmującego powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Kaletach, w Tworogu oraz w Świerklańcu.

Zestawienie ofert objętych dofinansowaniem zamieszczono w załącznikach.

12846 głosów na budżet partycypacyjny!

Aż 12846 głosów oddali mieszkańcy na wybrane projekty do Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2018 rok. Obecnie trwa wprowadzanie i weryfikacja głosów oddanych przez Internet oraz za pośrednictwem kart do głosowania wrzuconych do urn. Wyniki zostaną ogłoszone na początku przyszłego tygodnia. Przypominamy, że w tym roku kwota wygospodarowana z budżetu Powiatu na budżet partycypacyjny wynosi 250 000 zł. Dziękujemy raz jeszcze mieszkańcom za zgłoszone projekty i oddane głosy!

I Konwentykiel Szlaku Magnatów Przemysłowych w CKŚ

Cztery Wielkie Damy: Markiza Blanka Nieprzeciętna, Księżna Daisy Najpiękniejsza, Hrabina Joanna, Prawdziwy Kopciuszek i baronówna Ewa - Matka Ubogich to bohaterki prelekcji dr Arkadiusza Kuzio-Podruckiego oraz dr Łukasza Zimnocha „Cztery Wielkie Damy i ich różne drogi życiowe – Blanka de Paiva, Daisy von Pless, Matka Ewa, Joanna Gryzik von Schomberg-Godulla”, która odbędzie się 16 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w ramach I Konwentyklu Szlaku Magnatów Przemysłowych. Wstęp: 10 zł

Program imprezy:

Lista Kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym wybrani zostaną kandydaci na członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2017-2020. Wybór członków PRDPP reprezentujących organizacje pozarządowe nastąpi spośród zgłoszonych kandydatów przez stowarzyszenia na zebraniu delegatów, które odbędzie się 11 grudnia 2017 roku o godzinie 15.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, przy ul. Karłuszowiec 5, III piętro.

Obchody 60-lecia Sztolni Czarnego Pstrąga

W sobotę, 2 grudnia w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach uroczyście odsłonięto tablicę informującą o wpisie "Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach" na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uroczystość połączona była z obchodami 60 - lecia działalności Sztolni Czarnego Pstrąga. Sztolnia miała funkcjonować tylko do czasu otwarcia Zabytkowej Kopalni Srebra, ale zainteresowanie podziemnym przepływem łodziami było tak duże, że postanowiono jej nie zamykać.

Jubileusz 25-lecia działalności Fundacji na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”

W piątek, 1 grudnia na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Miasteczku Ślaskim świętowano 25-lecie działalności Fundacji na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”. Z okazji Jubileuszu, na ręce Prezesa Fundacji Mirosława Dumieńskiego, gratulacje i życzenia złożyli członkowie Zarządu Powiatu Stanisław Wieczorek i Krzysztof Łoziński oraz Sekretarz Powiatu Barbara Machura.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen