styczeń 2018

Pieniądze na INDUSTRIADĘ

300 tysięcy złotych przeznaczył Zarząd Województwa Śląskiego w otwartym konkursie ofert na realizację zadań związanych z upowszechnianiem dziedzictwa przemysłowego regionu podczas IX edycji festiwalu INDUSTRIADA – święta Szlaku Zabytków Techniki w obiektach należących do tej sieci współpracy.

Koncert Wiedeński

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej, nowej edycji Koncertu Wiedeńskiego, który odbędzie się 24 lutego br. o godz. 17.00 w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie.

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Koncert noworoczny „Uniwersytet Trzeciego Wieku i przyjaciele”

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury odbył się doroczny koncert noworoczny „Uniwersytet Trzeciego Wieku i przyjaciele”. Podczas tego wyjątkowego koncertu, potwierdzającego tezę, że muzyka łączy pokolenia życzenia wyśpiewali, zagrali i wytańczyli przyjaciele i utalentowani słuchacze UTW.

Festiwal Przedsiębiorczości w Ekonomiku

W dniach 23 – 25 stycznia br. w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach odbył się pierwszy Festiwal Przedsiębiorczości. W wydarzeniu uczestniczyły firmy, uczelnie wyższe oraz organizacje społeczne, które przedstawiły swoje oferty biznesowe, edukacyjne, a także prowadziły bardzo ciekawe warsztaty oraz prelekcje.

Cracow Guitar Quartet w CKŚ

24 lutego o godz. 19.00, na wernisażu wystawy "Miejsca" Romana Maciuszkiewicza w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, wystąpi kwartet gitarowy z Krakowa Cracow Guitar Quartet w składzie: Miłosz Mączyński, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter. W 2009 roku zespół otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji.

Wernisaż wystawy malarskiej Romana Maciuszkiewicza w CKŚ

Pierwszy wernisaż wystawy malarskiej w 2018 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się 24 lutego o godz. 19.00. Na wystawie pt. "Miejsca" znajdą się obrazy Romana Maciuszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach.

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia

Na podstawie art. 15 ust. 1 i 3, w związku z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2016 roku, poz. 2147 ze zm.) Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiących współwłasność Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia na rzecz pozostałych współwłaścicieli.

Treść wykazu w załączniku.

Wernisaż prac Ilony Primus - Ziarnowskiej w Galerii "Kałamarz"

27 stycznia o godz. 16.00 Galeria "Kałamarz" zaprasza na wernisaż wystawy prac autorstwa Ilony Primus - Ziarnowskiej pt.: To be or not to be. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jestem absolwentką najstarszej Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Ludzie, którzy mnie nauczyli, byli po prostu wspaniali. To były jedne z najlepszych lat w moim życiu. Przez następne 20 lat prowadziłam własną firmę, ale brakowało mi malowania i projektowania.

Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych

Protokół z przeprowadzonych konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Tarnogórskiego na rok 2018 w załączeniu.

Uwaga na kruchy lód

Ujemne temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że rzeki, jeziora i zbiorniki wodne pokryła cienka warstwa lodu. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Wpadnięcie pod lód najczęściej kończy się tragicznie, w wodzie o temperaturze paru stopni organizm ludzki wychładza się błyskawicznie.

"Bezpieczne ferie 2018"

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne ferie 2018". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 25 lutego br. Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową telefon interwencyjny o numerze (32) 20-77-077, na który można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.

Odznaczeni za zasługi

Wczoraj, w Sali Tradycji 5 Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego odbyła się uroczystość wręczenia Złotych i Srebrnych Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Dowódca Pułku płk dypl. Bogdan Kula oraz Józef Jureczek otrzymali Złote Odznaki. Srebrną Odznaką został uhonorowany Mirosław Ziemski. W imieniu Kapituły Odznaki Honorowej wyróżnienia wręczyli: radna Sejmiku Lucyna Ekkert i płk w st. spocz. Edward Ziemski. Podziękowania i gratulacje dla uhonorowanych złożyli: starosta Krystyna Kosmala i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Kazimierz Gwóźdź.

Festiwal Przedsiębiorczości w Ekonomiku

Zapraszamy na Festiwal Przedsiębiorczości w tarnogórskim Ekonomiku, który odbędzie się w dniach 23 – 25 stycznia 2018 r. Jest to pierwsza tego typu impreza edukacyjno-biznesowa w szkole średniej naszego powiatu.

Celem wydarzenia jest stworzenie uczniom oraz różnym organizacjom (gospodarczym, edukacyjnym, społecznym) możliwości kontaktu. Dla uczniów wydarzenie jest szansą na zdobycie wiedzy, doświadczenia, informacji, a dla uczestników spoza szkoły ma być okazją do reklamy, pozyskania przyszłych pracowników lub studentów.

Warsztaty kulinarne „Kuchnia łączy pokolenia ”

W Zespole Szkól Gastronomiczno- Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbyły się warsztaty kulinarne z cyklu „Kuchnia łączy pokolenia”. Uczestniczyli w nich uczniowie szkoły oraz słuchacze tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Planując te spotkanie młodzież i seniorzy chcieli przełamać stereotypy i bariery w postrzeganiu siebie nawzajem. Seniorzy chcieli również przekazać młodszemu pokoleniu lokalne tradycje i kulturę.

Nowe oprogramowanie do zarządzania geodezyjnymi bazami danych

Udostępniamy Państwu nowy portal geodezyjny naszego urzędu. Nowe oprogramowanie to nowoczesny wygląd menu i łatwiejszy dostęp do wszystkich funkcji. Serwis dostępny jest pod adresem: http://geodezja.tarnogorski.pl/ Klikając na portal mapowy można zapoznać się m.in. z mapą ewidencji gruntów i budynków powiatu tarnogórskiego, jak również z ortofotomapą. Obecnie serwis podzielony jest na trzy części o różnej funkcjonalności.

  • Rejestry IntraEwid – dostęp do danych przeznaczony dla gmin powiatu tarnogórskiego

Nowy samochód dla mieszkańców DPS "Przyjaźń"

Dziewięcioosobowy, przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich - taki właśnie jest nowy mikrobus, który trafił do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach. Zakup pojazdu stał się możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 80 tys. zł, które z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym AK-R

Informujemy, że w dniach 15 do 31 stycznia 2018 r. rozpoczynają się na terenie województwa śląskiego badania ankietowe realizowane przez ankieterów Urzędu Statystycznego w Katowicach. Badanie realizowane jest w drodze samodzielnego przekazania danych przez Internet oraz wywiadu telefonicznego przeprowadzonego przez teleankietera z respondentem. Badanie realizują ankieterzy statystyki publicznej – pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każdy ankieter posiada legitymację służbową oraz upoważnienie do przeprowadzania badań ankietowych. Szczegóły na plakacie.

Uwaga, silny wiatr

Według prognozy IMiGW dziś (18 stycznia) od godziny 15.00 do jutra (19 stycznia) do godziny 9.00 na terenie województwa śląskiego należy spodziewać się silnego wiatru. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h z porywami do 85 km/h. Miejscami silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne - ostrzegają meteorolodzy IMiGW.

Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Wręczenie listów gratulacyjnych oraz wybór przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza - tak wyglądało inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach. Wczoraj, na pierwszym posiedzeniu PRDPP, wybrano przewodniczącego, którym został Adam Płonka ze Stowarzyszenia „Przymierze Śląskie”. Wiceprzewodniczącą została Alicja Kosiba-Lesiak (Śląski Dzwon Nadziei), a sekretarzem Beata Hetmańczyk (Stowarzyszenie Artystów Śląskich STAŚ).

"Koszarowiec" na sprzedaż!

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłosił drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29.

Cena wywoławcza 1 950 000 zł. Sprzedaż zabudowanej działki zgodnie z art. 43 ust.1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług jest zwolniona z podatku VAT.

Wadium w pieniądzu, w wysokości 97 500 zł lub w obligacjach Skarbu Państwa dopuszczonych do obrotu publicznego, o sumie nominałów 97 500 zł, należy wnieść do 12 marca 2018 roku.

Starostowie o zdrowiu

Na zaproszenie Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Gościem Konwentu był Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

W dniu 23 stycznia (wtorek) o godzinie 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Szczegółowy porządek obrad publikujemy pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2374&parcat=327&t=more&grupa=15a5de...
Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Uwaga na marznące opady! Będzie ślisko - ostrzega centrum kryzysowe

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 17.00 16 stycznia br. do godz. 05.00 17 stycznia br.

W związku z powyższym zaleca się:

Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsca pobytu, aż do ustąpienia zagrożenia.
Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do wynajmu

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego na podstawie art.35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj.Dz.U. z 2016r. poz.2147, z późn.zm.) informuje, iż został opublikowany na okres od dnia 16 stycznia 2018 roku do dnia 6 lutego 2018 roku wykaz nieruchomości przeznaczonej do wynajmu, z przeznaczeniem na postawienie automatów samosprzedających do napojów i przekąsek.

Ogłoszenie o II przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości obejmującej działkę gruntu nr 5661/88 o pow. 0,3925 ha, dla której w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach prowadzona jest księga wieczysta nr GL1T/00053397/4, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29, stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego.

Nocne Zwiedzanie Zamku - Karnawał Wenecki

Wenecki karnawał to barwne widowisko, pełne śmiechu, zabawy i radości każdego roku przyciąga do Wenecji rzesze turystów. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na wyjazd do Wenecji, nic straconego – Fundacja Kompleks Zamkowy zaprasza 10 lutego br. do uczestnictwa w nietypowym nocnym zwiedzaniu Zamku w Starych Tarnowicach, którego hasłem przewodnim będzie KARNAWAŁ WENECKI. Maski oraz stylizowane stroje pomogą zachować pełen magii i tajemniczości klimat.

Bilety można kupić w kasie lub dokonać rezerwacji pod numerem telefonu (32) 384 74 61. Koszt biletu to 20 zł.

Jest kolejna Zielona Pracownia

W Zespole Szkół Techniczno - Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach otwarto dziś kolejną Zieloną Pracownię w powiecie tarnogórskim. O możliwościach wyremontowanej i przystosowanej do zajęć sali przekonali się nie tylko uczniowie, ale też starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus oraz członkowie Zarządu Powiatu: Adam Baron, Krzysztof Łoziński i Stanisław Wieczorek.

Świąteczny koncert chóru ze Świerklańca w DPS “Przyjaźń”

12 stycznia 2018 r. chórzystki z Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu pod dyrekcją pani Justyny Otolińskiej wystąpiły w zaprzyjaźnionym DPS „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach. Dziewczyny zaśpiewały nie tylko tradycyjne kolędy, ale również znane i lubione utwory świąteczne w języku angielskim takie jak „All I want for Christmas is you”, czy „Rudolph the red nosed reindeer”. Nie zabrakło także gry na instrumentach. Seniorzy mogli posłuchać utworów wykonanych na skrzypcach (Karolina Kubica) , gitarze (Małgorzata Gacki) oraz wiolonczeli ( Karolina Rogacka).

Uwaga! Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Głównym Lekarzem Weterynarii apelują do hodowców trzody chlewnej

ASF, czyli afrykański pomór świń — nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyna bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji:

  • nie kupujcie świń z niewiadomego źródła pochodzenia
  • utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami

Konkurs "Zabytek Zadbany" - edycja 2018!

Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

VII Wojewódzki Przegląd Kolędowy

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu wraz ze Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Gminą Suszec zapraszają na VII Wojewódzki Przegląd Kolędowy. Ideą przeglądu jest propagowanie tradycji noworocznego śpiewania kolęd i pastorałek, upowszechnianie tradycji amatorskiego ruchu artystycznego jako ważnego czynnika kulturotwórczego oraz integracja zespołów oraz mieszkańców naszego regionu. Przegląd skierowany jest do zespołów wywodzących się z Kółek Rolniczych bądź Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa śląskiego.

Uwaga na marznące opady! Będzie ślisko - ostrzega centrum kryzysowe

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.00 11 stycznia br. do godz. 03.00 12 stycznia br.

W związku z powyższym zaleca się:

  • Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
  • Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsca pobytu, aż do ustąpienia zagrożenia.

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Tarnogórskiego na rok 2018.

Spotkanie Noworoczne w ZST-E w Radzionkowie

Wczoraj, 10 stycznia w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Było ono okazją do zaprezentowania zaproszonym gościom oraz radzie pedagogicznej prezentacji podsumowującej praktyki miesięczne uczniów ZST-E w Irlandii Północnej, które odbyły się w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk, które wręczyli: Mariusz Sroka dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie i Adam Baron członek Zarządu Powiatu.

Wystawa malarstwa „Animalis 2017” w CKŚ

Zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na pierwszą w tym roku wystawę malarstwa - „Animalis 2017”, prezentującą prace nadesłane na IV Triennale Malarstwa – Konkurs na obraz o tematyce zwierzęcej, zorganizowany przez Miejską Galerię Sztuki MM działającą przy Chorzowskim Centrum Kultury. Jest co oglądać, gdyż w Centrum pokazane jest około 70 obrazów. Chorzowskie Triennale Animalis to jedyna cykliczna impreza artystyczna w Polsce poświęcona problematyce zwierząt.

2018 – rok Ireny Sendlerowej

– Irena Sendlerowa dzień po dniu przez lata robiła to, co czuła, że robić powinna – zmieniała świat. Swoim życiem pokazała, że pojedynczy człowiek może się przeciwstawić morderczemu terrorowi. Kładąc na szali własne życie przyczyniła się do uratowania tysięcy żydowskich dzieci z warszawskiego getta – przypomina Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, w liście do Starostów, Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów i przedstawiciele samorządów – miast, powiatów, gmin oraz społeczności lokalnych.

Most Kulturowy między Świerklańcem a Iowa (USA)

W ramach programu „Cultural Bridge” gimnazjaliści z Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z Świerklańca i studenci Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych wymieniają się filmami oraz piszą do siebie listy. „Cultural Bridge” (Most Kulturowy) to projekt polegający na wzajemnym komunikowaniu się w oparciu o kanał You Tube oraz korespondencję listowną. Szkolnym opiekunem programu jest nauczycielka języka angielskiego pani Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA panem Davidem Stewardem.

KRUS informuje i przypomina

Wcześniejsza emerytura rolnicza do 31 grudnia 2017 roku

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że rolnik, który do 31 grudnia 2017 r. ukończy wiek - kobieta - 55 lat i mężczyzna - 60 lat, będzie posiadać co najmniej 30 letni okres rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego oraz zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej, może złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę rolniczą.

Akcja Zima 2017/2018

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, Akcja Zima koordynowana jest na drogach powiatu tarnogórskiego przez Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach, który prowadzi całodobowe dyżury. Wszelkie informacje dotyczące stanu dróg należy w pierwszej kolejności zgłaszać dyżurnym Akcji Zima pod numerami telefonu: 32 285 48 62 lub na dodatkowy numer 887 202 203 oraz mailem zdp@zdp.tgory.pl

Interwencje można również zgłaszać do dyżurnego dyspozytora Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu: 32 381 25 00.

Poradnik: Jak założyć stowarzyszenie zwykłe?

Trzy osoby wystarczą, by założyć stowarzyszenie zwykłe. Nie muszą tworzyć statutu – ich działania są prowadzone na podstawie regulaminu. Rejestrują się w ewidencji stowarzyszeń zwykłych (w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach ewidencję prowadzi Wydział Strategii i Rozwoju). Stowarzyszenie zwykłe nie ma osobowości prawnej jest tzw. "ułomną osobą prawną". Może zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywane. Źródła finansowania to m.in. składki członkowskie czy dotacje ale nie może prowadzić działalności ekonomicznej (odpłatnej albo gospodarczej).

Bal Charytatywny dla Sebastiana Ochmana

20 stycznia o godz. 20.00 w Pałacu w Rybnej odbędzie się Bal Charytatywny. Bilety kosztują 380 zł od pary. Można je kupować od 3 stycznia w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz w Pałacu w Rybnej. Dochód zostanie przeznaczony na kosztowną operację przywrócenia wzroku tarnogórzaninowi Sebastianowi Ochmanowi.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla całego województwa śląskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h z porywami do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 do godz. 19.00 3 stycznia br.

Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

Roczny program współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2018

Uchwała nr XLIII/353/2017 Rady Powiatu Tarnogórskiego z dnia 28 listopada 2017 roku w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok. Treść uchwały publikujemy w załączniku.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen