kwiecień 2018

Nadciągają burze

W najbliższym czasie pogoda będzie bardzo gwałtowna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest ważne dziś (30 kwietnia) od godziny 17.00 do godz. 24.00.

Burzom z opadami deszczu mogą towarzyszyć gwałtowne porywy wiatru.

Konkurs ofert w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w 2018 roku w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze aktywizacji zawodowej w ramach projektu „Teraz MY” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

AEROPIKNIK

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza na AEROPIKNIK. Impreza odbędzie się 5 maja od godziny 13:00 do 21:00 na terenie MOSiR-u w Miasteczku Śląskim (ul. Sportowa 1). Wśród atrakcji m.in. trening balonowy (napełnianie powłoki, loty na uwięzi, start i lot balonu, wieczorny pokaz balonu), konkurs lotów modeli samolotów, symulatory lotów szybowcem i balonem oraz zabawy i animacje. Współorganizatorem imprezy jest Powiat Tarnogórski. Wstęp wolny!

78. rocznica Zbrodni Katyńskiej

W niedzielę, 29 kwietnia w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzina Katyńska upamiętniona została 78. rocznica zbrodni katyńskiej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów, parlamentu, wojska, policji, kombatanci, młodzież oraz rodziny ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pod tablicą ku czci pomordowanych z Kozielska, Ostaszkowa, Starobielska i innych obozów wiązanki kwiatów złożyli m.in. starosta Krystyna Kosmala, członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Krzysztof Łoziński i Adam Baron oraz radny Stanisław Kowolik.

Porozumienie z WKU Gliwice

27 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Uczniowie odebrali certyfikaty ukończenia klas mundurowych, a najlepszym reprezentantom szkoły wręczono wyróżnienia. W czasie uroczystości podpisano także porozumienie pomiędzy szkołą a Wojskową Komendą Uzupełnień w Gliwicach. Porozumienie podpisali: Małgorzata Grzesiakowska dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych i ppłk dypl. Romana Nowogrodzkiego komendant WKU w Gliwicach.

Cztery medale Mistrzostw Polski Seniorów!

Na rozegranych 21 kwietnia 2018 w Limanowej 45 Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin zawodnicy TKS-u „Karate” Tarnowskie Góry wywalczyli 4 medale i IV miejsce w klasyfikacji klubowej! Srebrne medale stały się udziałem Sandry Nowak (-55 kg) i Marty Lubos (-65 kg), a brązowe krążki wywalczyli Dobrosława Habraszka (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg). Złoty medal w konkurencji Tameshiwari (łamanie desek) kobiet zdobyła Marta Lubos, łamiąc w czterech próbach aż 14 desek. Bez medali wracają Szymon Grzegorzyca i Rafał Zając, którzy odpadli po dobrych walkach w eliminacjach.

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje

na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 roku poz. 121 z późn. zm.) został wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 oraz umieszczony na stronie internetowej www.powiat.tarnogorski.pl na okres od 27 kwietnia 2018 roku do 18 maja 2018 roku wykaz nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego przeznaczonej do sprzedaży, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej, obejmującej:

Trwa nabór projektów w ramach programu „Razem bezpieczniej”

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach rozpoczęła się procedura naboru projektów poprawy bezpieczeństwa przewidzianych do dofinansowania w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na 2018 rok. Wnioski o dofinansowanie mogą składać do 18 maja br. jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pożytku publicznego.

Umowy zawierane na odległość i poza lokalem przedsiębiorcy

Umowy zawierane na odległość i poza lokalem przedsiębiorcy
Regulacje dotyczące umów zawieranych na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa zawiera ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (tj. Dz.U. z 2017 r., poz.683 ze zm.).

Umowa zawarta na odległość to umowa zawarta z konsumentem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie (np. zakupy

4 maja - punkt paszportowy nieczynny

Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 maja br. punkt przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania dokumentów paszportowych zlokalizowany w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ulicy Karłuszowiec 5 będzie nieczynny.

Zapraszamy na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala oraz Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W programie uroczystości:

  • godz. 10.00 - msza święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Tarnogórskiego w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach oraz przemówienia przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych gości,
  • godz. 11.30 - na rynku koncert Tarnogórskiej Orkiestry Dętej.

Karol Wieczorek "Cienie" - wernisaż

Zapraszamy 28 kwietnia br. o godz. 17.00 do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wernisaż wystawy Karola Wieczorka pt.: Cienie. Oprawę muzyczną wernisażu stanowić będzie występ duetu Mariusz Orzełowski (gitara) & Ron Tuczykont (kontrabas).

Wystawa twórczości Karola Wieczorka, zawsze stanowi duże wydarzenie. Nie tylko dlatego, że artysta ten pokazuje swoje prace stosunkowo rzadko, ale także dlatego, że jest postacią bardzo cenioną w środowisku artystów malarzy oraz krytyków sztuki. Oto kilka wybranych opinii:

Uwaga, burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem i gradem ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 11.00 23 kwietnia do godziny 01.00 24 kwietnia br.

Pieniądze na rewitalizację parku przy Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych

30 marca Zarząd Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął decyzję o dofinansowaniu projektu pod nazwą: Ochrona parku zabytkowego przy Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Opracowany przez Wydział Gospodarczy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach projekt zakłada m.in. wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na ponad osiemdziesięciu drzewach oraz usunięcie suchych, zamierających drzew, stanowiących zagrożenie dla życia i mienia mieszkańców.

V Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mała matura w Tarnowskich Górach 2018”

18 kwietnia 2018 w auli Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mała matura w Tarnowskich Górach 2018” adresowany do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Tarnogórski. Konkurs jest imprezą wspierającą ideę integracji realizowaną przez Powiatową Reprezentację Młodzieży.

"Koszarowiec" na sprzedaż!

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłosił trzeci przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29.

Cena wywoławcza 1 800 000 zł. Sprzedaż zabudowanej działki zgodnie z art. 43 ust.1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług jest zwolniona z podatku VAT.

Wadium w pieniądzu, w wysokości 90 000 zł lub w obligacjach Skarbu Państwa dopuszczonych do obrotu publicznego, o sumie nominałów 90 000 zł, należy wnieść do 14 czerwca 2018 roku.

Centrum Usług Społecznych na ukończeniu!

Kończą się prace budowlane przy adaptacji budynku przy ul. Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach

Informujemy, że na terenie powiatu tarnogórskiego funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy dziennego pobytu w Tarnowskich Górach, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Serdeczni” z siedzibą w Tarnowskich Górach, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 135, na zlecenie Powiatu Tarnogórskiego. Środowiskowy Dom Samopomocy zapewnia miejsca dla 20 osób przewlekle psychicznie chorych, upośledzonych umysłowo oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych (typ łączony ABC).

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

W dniu 24 kwietnia (wtorek) o godzinie 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Szczegółowy porządek obrad publikujemy pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2374&parcat=327&t=more&grupa=15ad6...
Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Porozumienie "Kolejówki" z firmą Chemet

Dzisiaj w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy szkołą a spółką Chemet S.A. - Zakłady Aparatury Chemicznej. Porozumienie podpisali: Małgorzata Grzesiakowska dyrektor szkoły, Ireneusz Popiół prezes spółki Chemet S.A. i Piotr Frycz wiceprezes Chemet S.A. Porozumienie określa zasady przyznawania stypendiów dla najlepszych uczniów szkoły przez Zakłady Aparatury Chemicznej Chemet S.A.

Uczniowie z SOSW w Stalowej Woli

W ramach współpracy Powiatu Tarnogórskiego i Powiatu Stalowowolskiego, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach wraz z dyrekcją i nauczycielami zostali zaproszeni do udziału w VII Podkarpackim Memoriale Sportowy im. św. Jana Pawła II, który odbył się w Stalowej Woli. Ideą przewodnią wydarzenia było uczczenie rocznicy śmierci papieża Polaka oraz każdego dnia jego pontyfikatu.

Targi Pracy w Tarnowskich Górach

Dziś, 17 kwietnia br. w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyły się Targi Pracy. Spotkanie było okazją do porozmawiania z pracodawcami oraz skorzystania z porad ekspertów publicznych służb zatrudnienia i prawa pracy. Oferty zatrudnienia na targach zaprezentowało 35 podmiotów, m.in.: biuro karier, instytucje współpracujące na rynku pracy (w tym: ZUS i Inkubator Przedsiębiorczości), agencje zatrudnienia i zakłady pracy. Targi otworzyła starosta Krystyna Kosmala, która przyjęła honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Żółty alarm smogowy

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że na terenie województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania – informacyjny i edukacyjny. Związane jest to z przekroczeniami dopuszczalnej częstości 35 dni w roku kalendarzowym dopuszczalnego poziomu stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10.

Przekroczenia stwierdzono na stacjach: Knurów, Pszczyna, Lubliniec, Myszków i Tarnowskie Góry

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza trzeci przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza trzeci przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29, obejmującej działkę nr 5661/88 o pow. 0,3925 ha, dla której prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach księga wieczysta nr GL1T/00053397/4, zabudowanej budynkiem dawnego koszarowca.

Dokument utworzono - Wydział Gospodarki Nieruchomościami.

Ogłoszenie o przetargu zostało opublikowane w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Wings for life w Kaletach

Grupa biegowa O co Biega w Kaletach zaprasza naszych przyjaciół biegaczy i osoby chętne wesprzeć akcję Wings for Life do wspólnego biegu i zbierania funduszy na rzecz badań nad metodami leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?

Afrykański pomór świń (ASF) to choroba wirusowa, która nie jest groźna dla zdrowia i życia ludzi. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Jego wirus może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska. Warto przestrzegać poniższych zasad, aby zminimalizować ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się choroby.

Przez padłe dziki należy rozumieć ich zwłoki, w tym tych zabitych w wypadkach komunikacyjnych, świeże lub w dowolnym stadium rozkładu oraz kości.

Rozstrzygnięcie konkursu ofert w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oswiaty i wychowania

Uchwałą nr 290/1257/2018 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 09 kwietnia 2018 roku rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania. Treść uchwały publikujemy w załączniku.

Targi edukacyjne już otwarte!

Dziś i jutro, w godzinach od 9.00 do 14.00, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach organizuje w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących Targi Edukacyjne dla uczniów III klas gimnazjalnych. Serdecznie zapraszamy młodzież zainteresowaną ofertą edukacyjną Powiatu Tarnogórskiego do wzięcia udziału w targach!

Termomodernizacja Sempy na ukończeniu!

grafika

Kończy się termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Zniknęły rusztowania i widać już odnowioną elewację. Obecnie wykonywane są jeszcze niezbędne poprawki i prace wykończeniowe. Odbiór inwestycji jest planowany w maju 2018 roku.

8. rocznica katastrofy smoleńskiej

Dokładnie osiem lat temu miała miejsce katastrofa polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, a wśród nich m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Spotkanie informacyjne nt. wspierania rozwoju firmy z wykorzystaniem funduszy unijnych

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach i Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zapraszają przedsiębiorców na spotkanie dot. możliwości pozyskania środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2018 roku w godz. 9:30-14:00 w Urzędzie Miasta Rybnik ul. Bolesława Chrobrego 2, II piętro, sala nr 264.

Tematyka spotkania:

  • Jak finansować szkolenia i doradztwo dla firm?

Wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży do Pyzówki

W kwietniu, w dniach od 4 do 6 uczniowie Sempołowskiej, Gastronomika, Ekonomika, Chemika, Staszica, Kolejówki i Zespołu Szkól Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie wspólnie spędzali czas na kolejnej wyciecze. Młodzież spędziła trzy dni w dobrze znanej im już miejscowości - Pyzówce. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków i uczestniczyliśmy w zajęciach w Teatrze Starym w Krakowie oraz w Micecie. Po południu zwiedziliśmy Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu. To tam znajduje się figura Matki Boskiej, którą odwiedził Jan Paweł II w 1997 roku.

Konferencja prasowa na temat szpitala

Nie pozwolimy szpitalowi upaść - mówiła podczas czwartkowej (5 kwietnia br.) konferencji prasowej starosta Krystyna Kosmala. Tematem wspólnej konferencji prasowej Starostwa Powiatowego i Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego była budowa nowego bloku operacyjnego i centralnej sterylizatornii w szpitalu. W konferencji udział wzięli: starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus oraz prezes Zarządu WSP S.A. w Tarnowskich Górach – Izabela Paprotna.

Wielkanocne akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu

Okres przedświąteczny to pracowity czas dla wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu. 27 marca wolontariusze odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach i wspólnie z seniorami wykonali ozdoby wielkanocne. Warsztaty, w ramach projektu edukacyjnego, przygotowała grupa uczennic z klasy 2b: Kinga Widera, Natalia Jarosz, Wiktoria Tobór, Natalia Murzyn oraz Weronika Pankiewicz.

Nabór na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci do 10 maja

Do 10 maja placówki Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie będą przyjmować wnioski o skierowanie na turnus rehabilitacyjny dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, mających schorzenia układu oddechowego, wady i choroby układu ruchu.

Dzieci z terenu województwa śląskiego w tym roku będą mogły się leczyć i odpoczywać w dwóch krusowskich ośrodkach:

  • podopieczni z wadami i chorobami układu ruchu przebywać będą w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie od 24 czerwca do 14 lipca 2018 roku

III Powiatowy Konkurs Matematyczny SUDOKU

W czwartek, 5 kwietnia w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach odbył się drugi etap III Powiatowego Konkursu Matematycznego SUDOKU pod patronatem Starosty Tarnogórskiego. Konkurs adresowany był do uczniów uczących się w szkołach podstawowych, klasach gimnazjalnych oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłosiło się 20 szkół z terenu powiatu tarnogórskiego. Rywalizujący ze sobą w trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Na ich rozwiązanie mieli 90 minut.

Kampania STOP pożarom traw!

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Pałacu w Rybnej

W Pałacu w Rybnej rozpoczęła się dziś Ogólnopolska Konferencja Naukowa Literackie podróże do wnętrza ziemi. Wizje - idee - symbole objęta honorowym patronatem Starosty Tarnogórskiego i Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Konferencja organizowana jest przez m.in.: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, Katedrę Badań Filologicznych „Wschód - Zachód” Uniwersytetu w Białymstoku oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza. Zakończenie konferencji w sobotę, 7 kwietnia w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Targi pracy w Tarnowskich Górach

17 kwietnia br. w Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7) odbędą się Targi Pracy. Spotkanie będzie okazją do porozmawiania z pracodawcami oraz skorzystania z porad ekspertów publicznych służb zatrudnienia i prawa pracy. Honorowy patronat nad targami objęła starosta Krystyna Kosmala. Targi potrwają od godz. 10.00 do 12.00.

1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Uchwałą nr 288/1250/2018 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 29 marca 2018 roku rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Treść uchwały publikujemy w załączniku.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

Uchwałą nr 288/1249/2018 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 29 marca 2018 roku rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Treść uchwały publikujemy w załączniku.

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Powiat Tarnogórski otrzymał dotację od Wojewody Śląskiego na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W ramach realizacji rządowego programu w 2018 roku powiat otrzymał dotację z w wysokości 52 000 zł.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen