maj 2018

Konkurs ofert w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w 2018 roku w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze aktywizacji zawodowej w ramach projektu „Teraz MY” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Unieważnienie konkursu ofert w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego unieważnia otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze aktywizacji zawodowej w ramach projektu „Teraz MY” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Programu Społecznego.

Od 2 lipca Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności ponownie na Sienkiewicza 16

Uprzejmie informujemy, że z dniem 2 lipca 2018 roku siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach zostaje przeniesiona do budynku przy ulicy Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach. Godziny pracy oraz numery telefonów nie ulegają zmianie.

INDUSTRIADA 2018

Pierwsza w Europie zabawa typu room escape zlokalizowana w szybie górniczym, tajemnicze arystokratki w czeluściach kopalni, a także niecodzienne pokazy manipulacji światłem i będący nadal po parą potężny zabytkowy walec. To tylko niektóre atrakcje tegorocznej INDUSTRIADY, która odbędzie się już 9 czerwca na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Strażackie świętowanie

24 maja w Pałacu w Rybnej odbyły się doroczne powiatowe uroczystości związane z Dniem Strażaka. Podczas obchodów strażacy zawodowi oraz druhowie z OSP otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Starosta Krystyna Kosmala wręczyła 18 strażakom nagrody za szczególne zaangażowanie w służbie oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Wyróżnieni zostali: bryg. Piotr Krężel - komendant powiatowy PSP, bryg. Grzegorz Twardawa - naczelnik wydziału, ogn. Joanna Cichoń - dyżurny stanowiska kierowania, mł. asp. Anna Duchnowska - dyspozytor, st. kpt.

XIII Tarnogórskie Forum Oświatowe

23 maja podsumowano w Starostwie Powiatowym XIII Tarnogórskie Forum Oświatowe. Gości powitała starosta Krystyna Kosmala. Drodzy Uczniowie, za wami kolejny rok szkolny. Każdego dnia wykazywaliście się zapałem, pomysłowością i kreatywnością. Wierzę, że otrzymane dziś nagrody i wyróżnienia są tego dowodem. Nauczyciele i wychowawcy odkryli w Was nowe talenty, motywowali do działania, byście byli coraz lepiej przygotowani do nowych wyzwań, jakie czekają na Was w kolejnych latach nauki i dorosłym życiu – powiedziała starosta.

Świętujmy razem stulecie niepodległości Polski

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach zachęca organizacje pozarządowe mające siedziby na terenie powiatu tarnogórskiego do przyłączenia się do ogólnopolskich i lokalnych obchodów jubileuszu 100 lat Niepodległości Polski już w okresie poprzedzającym dzień kulminacyjny, czyli 11 listopada 2018r.

Mogą to być tematyczne koncerty, wystawy, konferencje, rozgrywki sportowe i innego typu wydarzenia i imprezy zgodnie ze statutowym (regulaminowym) zakresem działalności organizacji. Życzymy powodzenia w ich realizacji!

Znowu nadciągają burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem - ostrzega dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (23 maja) od godziny 13.00 do godz. 22.00. Prognozuje się wystąpienie w tym czasie burz z opadami deszczu do 25 mm. Burzom mogą towarzyszyć gwałtowne porywy wiatru do 65 km/h.

Konkurs ofert w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza uzupełniający konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Szczegółowe informacje znajdują się w treści uchwały nr 297/1296/2018 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 21 maja 2018 roku w sprawie ogłoszenia uzupełniającego, otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, która dostępna jest w załączniku.

Oxford Debate- czyli debata po angielsku

22 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu na Debatę w Języku Angielskim “Oxford Debate”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklaniec. Trzyosobowe reprezentacje z czterech szkół: Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach, Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Tarnowskich Górach, Szkoła Podstawowa im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim oraz Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu debatowały na wylosowane przez siebie tematy:
1) Farmer’s markets or supermarkets

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

W dniu 29 maja (wtorek) o godzinie 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Szczegółowy porządek obrad publikujemy pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2374&parcat=327&t=more&grupa=15b02...
Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Noc Muzeów w Centrum Kultury Śląskiej

Noc Muzeów 20 maja anno domini 2018 okazała się w Pałacu w Nakle Śląskim dużym sukcesem. Przyczyniła się do tego formuła wydarzenia – gości podejmowały hrabiny i hrabiowie oraz generał, a hrabia Arkadiusz oprowadzał po pałacowych komnatach, z sobie tylko właściwym wdziękiem snując opowieści o przeszłości rezydencji hrabiów Henckel von Donnersmarck. Po spacerze zwiedzający oglądali film "Gloria i exodus. Historia śląskiej szlachty". To niejedyne atrakcje, bowiem część gości przybyła do Nakła Śląskiego pociągiem retro.

Uwaga rolniku! Zgłoś pomocnika przy zbiorach!

W rolnictwie praca trwa przez cały rok, a już niedługo sezon w pełni. 18 maja weszły w życie przepisy nakładające na rolników obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

„Aktywny samorząd”

UWAGA! Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, w tym ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych oraz placówek z oddziałami integracyjnymi będący osobami niepełnosprawnymi w stopniu znacznym lub umiarkowanym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach informuje, że w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” ważną formą wsparcia przewidzianą w likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych jest pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym (Moduł II).

130-lecie OSP w Wojsce

W sobotę, 19 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Wojsce świętowała 130-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym. Potem druhowie i goście przemaszerowali do remizy, gdzie wręczono odznaczenia i uroczyście poświęcono nowy wóz strażacki. Z okazji jubileuszu 130-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojsce proszę przyjąć wyrazy uznania i szacunku za trud włożony w wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu.

Termomodernizacja Sempy zakończona!

grafika

Dziś odbył się oficjalny odbiór końcowy wykonanych robót budowlanych w I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej. Budynek szkoły to jeden z czterech obiektów poddanych termomodernizacji dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej (prace trwają w II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących - remont i wyposażenie warsztatów).

Noc Muzeów - spacer historyczny po pałacu w Nakle Śląskim

Hrabia i Hrabina serdecznie zapraszają 19 maja w progi pałacu w Nakle Śląskim do udziału w imprezie Noc Muzeów, w czasie której odbędzie się spacer historyczny po pałacu (godz. 17.30, 19.30, 21.30). Indywidualne zwiedzanie potrwa do godz. 23.00.

Do pałacu przywiezie Państwa pociąg ciągnięty przez zabytkowy parowóz, którym dojadą Państwo także do Radzionkowa do Centrum Dokumentacji Deportacji Ślązaków do ZSRR w 1945 r. oraz do Muzeum w Tarnowskich Górach. Więcej informacji na naszej stronie cekus.pl.

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
tel/fax.: 32 285 29 41
http:// www.lostaszic.pl
e-mail: lostaszic@wp.pl

Rys historyczny

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej
ul. Opolska 28,
42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 285 28 45
http:// www.sempa.pl
e-mail: sekretariat@sempa.pl

Film promocyjny szkoły

Rys historyczny

Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie

Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie
ul. Zofii Nałkowskiej 2
41-922 Radzionków-Rojca
tel. 32 286 62 50
e-mail: zsradzionkow@op.pl

Film promujący szkołę

W skład Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie wchodzą następujące szkoły
:
• Szkoła Podstawowa Nr 3 Specjalna,
• Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna Nr 16,
• Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 2

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
Branżowa Szkoła I stopnia specjalna nr 14
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Strzelców Bytomskich 7
tel./fax.: 32 285 28 93
http://www.soswtg.pl
http://www.bip.soswtg.tarnogorski.pl
e-mail:soswtg@neostrada.pl

Branżowa Szkoła I stopnia specjalna nr 14 kształci młodzież w zawodzie Kucharz (512001) oraz Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej (911205).

Nauka trwa 3 lata i kończy się egzaminem zawodowym.

Kończąc naszą szkołę w zawodzie kucharza absolwent potrafi:

Centrum Kształcenia Ustawicznego

Centrum Kształcenia Ustawicznego
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza nr 6
tel. 32 285 35 96,
fax. 32 285 62 50
http://cku.szkola.pl
e-mail: kontakt@cku.szkola.pl

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

System zaoczny
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 2
III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Rys historyczny

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli
42-600Tarnowskie Góry, ul. Sobieskiego 5
tel/fax.: 32 285 29 28
http://ekonomiktg.edupage.org
e-mail: zsetg@poczta.onet.pl

Film promocyjny szkoły

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum nr 9
Branżowa Szkoła I stopnia nr 7

Rys historyczny

Wieloprofilowy Zespół Szkół

Wieloprofilowy Zespół Szkół
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza 6
tel.: 32 285 25 37
fax.: 32 285 25 37
http://www.wzstg.pl
e-mail: wzs_tg@poczta.onet.pl

Film promocyjny szkoły

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum nr 5
Branżowa Szkoła I stopnia nr 3

Rys historyczny

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Mechanik”

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Mechanik”
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza 23
tel.: 32 285 28 57
http:// www.mechanik.civ.pl
e-mail: mechaniktg@onet.eu

Film promocyjny szkoły

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum nr IV
Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Rys historyczny

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych
41-922 Radzionków, ul. Zofii Nałkowskiej 2
tel./fax.: 32 289 05 52
http://www.zste.pl
e-mail: sekretariat@zste.pl

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum nr 13
Branżowa Szkoła I stopnia nr 11

Rys historyczny

Zespół Szkół Chemiczno - Medycznych i Ogólnokształcących

Zespół Szkół Chemiczno - Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Opolska 26
tel.: 32 285 52 34 lub 285 50 53
fax.: 32 285 86 25
http://www.chemiktg.pl
e-mail: zschmio@o2.pl

Film promocyjny szkoły

W skład Zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum nr 1
Szkoła Policealna nr 1
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1

Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych

Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych
42 - 600 Tarnowskie Góry, ul. Okrzei 3
tel.: 32 285 28 24
www.budowlanka.tgory.pl
e-mail: techbud@interia.pl

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum Nr 2
Branżowa Szkoła I stopnia nr 1

Rys historyczny

1 września 1962 r. - otwarcie przyzakładowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej PPRB w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 2

Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich

Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Karola Miarki 17
tel.: 32 285 38 61
http://zsghtg.neostrada.pl
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

Film promocyjny Gastronomik Tarnowskie Góry

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

Technikum nr 6
Branżowa Szkoła I stopnia nr 4

Rys historyczny

Szkoła została założona w 1945r

Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych

Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Legionów 35
tel./ fax.: 32 285 40 87
http://www.zsap.info
e-mail: sekretariat@zsap.info

Film promocyjny szkoły

W skład zespołu wchodzą szkoły:

Liceum Plastyczne/Liceum Sztuk Plastycznych
Technikum nr 7

Krótki rys historyczny

Uwaga ulewy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi opadami deszczu w województwie śląskim. Wysokość opadów wyniesie od 30 mm do 50 mm.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18:00 w środę 16 maja, do godz. 18:00 w czwartek 17 maja.

Centrum Usług Społecznych w audycji "W partnerstwie siła"

Zapraszamy do obejrzenia I odcinka programu "W partnerstwie siła", w którym m.in. przedstawiono projekt pn. „Adaptacja budynku przy ul. Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych”. Audycja została zrealizowana przez TVP Katowice na zlecenie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

Informator o szkołach ponadgimnazjalnych

Gimnazjalisto! Poszukujesz informacji o zawodach? Zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Myślisz nad liceum ogólnokształcącym, ale nie wiesz jaki profil wybrać? Jesteś ciekawy jak wygląda praca w danym zawodzie? A może interesują Cię zupełnie nietypowe, rzadko spotykane zawody?

Jeśli tak, to zachęcamy do zapoznania się z treścią informatora o szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Opracował go Powiatowy Urząd Pracy na podstawie informacji ze szkół.

Wręczono nagrody w powiatowych konkursach

Dzisiaj, 15 maja 2018 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach odbyła się gala wręczenia nagród w konkursach o zasięgu powiatowym i regionalnym organizowanych przez szkołę dla gimnazjalistów. W uroczystości wziął udział Tomasz Głogowski – Poseł na Sejm Ziemi Tarnogórskiej. Samorząd powiatowy reprezentowali: Adam Baron - członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego i Elżbieta Susek – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Doradca ds. e-ZLA w tarnogórskim Inspektoracie ZUS

Od 2 maja 2018 r. w Inspektoracie ZUS w Tarnowskich Górach na Salach Obsługi Klientów można skorzystać z usług doradcy ds. e-ZLA (elektronicznych zwolnień lekarskich).

Zadaniem doradcy jest informowanie wszystkich grup klientów o korzyściach wynikających z uruchomienia elektronicznych zwolnień lekarskich, a także wyjaśnianie wszystkich wątpliwości lekarzy, ubezpieczonych i płatników w tym zakresie.

Dzień Hutnika i 50-lecie Huty Cynku Miasteczko Śląskie

W piątek, 11 maja w Hucie Cynku Miasteczko Śl. S.A. odbyły się uroczystości związane z tradycyjnym Dniem Hutnika. Uroczystości w tym roku miały szczególny charakter, gdyż w tym roku huta obchodzi jubileusz 50-lecia pierwszego wytopu cynku w zakładzie. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Miasteczku Śląskim po czym przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych, służb mundurowych i organizacji pozarządowych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą św. Florianowi – patronowi hutników.

Artystycznie w „Jordanie"

9 maja w tarnogórskim „Jordanie” przy licznie zgromadzonej publiczności, miało miejsce uroczyste podsumowanie i oficjalne ogłoszenie wyników Powiatowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży, który odbył się 26 kwietnia br.

Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży jest imprezą pozwalająca przedstawić dorobek szkół i placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych w zakresie wychowania artystycznego.

W Festiwalu biorą udział amatorskie zespoły działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych oraz w placówkach oświatowo-wychowawczych i kulturalnych.

Nadciągają burze

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem - ostrzega dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (11 maja) od godziny 13.00 do godz. 23.00. Prognozuje się wystąpienie w tym czasie burz z opadami deszczu do 40 mm. Burzom mogą towarzyszyć gwałtowne porywy wiatru do 70 km/h.

Metropolitalne Święto Rodziny w CKŚ

Jak co roku, w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny - Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim organizuje wydarzenie artystyczne. Tym razem będzie to impreza pn. „Odkrywamy śląską rodzinę”. Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2018 roku o godzinie 15.00. Wśród atrakcji m.in. Lyjna i Ryjzka, członkinie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku (panie Helena Domańska i Teresa Majzner), czyli śląskie starki Lyjna i Ryjzka, opowiedzą o śląskiej rodzinie, Dominik Fifer – mistrz śląskiej godki 2016 oraz prezentacje rodzinne.

Chemiczne zwalczanie osnui gwiaździstej w Brynku

Nadleśnictwo Brynek zawiadamia, że w drugiej dekadzie maja 2018 roku prowadzone będzie w drzewostanach nadleśnictwa chemiczne zwalczanie osnui gwiaździstej – groźnego szkodnika drzewostanów sosnowych.

Opryski przeciwko osnui gwiaździstej wykonane zostaną na 7 polach zabiegowych o łącznej powierzchni 221 ha. przy użyciu aparatury lotniczej.

Na w/w powierzchni zostanie użyty preparat MOSPILAN 20SP w dawce 0,4 kg/ha w zmieszaniu z adiutantem Ikar 95 EC i wodą.

Powierzchnia przewidziana do oprysków oznaczona zostanie tablicami ostrzegawczymi.

Uwaga, burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem - ostrzega dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (9 maja) od godziny 15.00 do godz. 23.00. Prognozuje się wystąpienie w tym czasie burz z opadami deszczu do 30 mm. Burzom mogą towarzyszyć gwałtowne porywy wiatru do 70 km/h.

Ogłoszenie naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze aktywizacji zawodowej w ramach projektu „Teraz MY” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy twoje stowarzyszenie zwykłe przerejestrowało się do nowego rejestru?

To już ostatni dzwonek! "Stare" stowarzyszenia zwykłe, tj. takie, które zostały założone przed wprowadzeniem nowelizacji Prawa o stowarzyszeniach (przed 20 maja 2016 r.), powinny dostosować się do nowych przepisów, wprowadzić zmiany w regulaminie i zgłosić się do nowej ewidencji. Mają na to czas do 20 maja 2018 roku. Po tym terminie zostaną rozwiązane z mocy prawa.

Sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2017 rok

Uchwała nr 290/1254/2018 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 09 kwietnia 2018 roku w sprawie przedłożenia Radzie Powiatu Tarnogórskiego sprawozdania z realizacji rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017.

Treść uchwały publikujemy w załączniku.

Metropolitalne Święto Rodziny w CKŚ

Jak co roku, w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny - Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim organizuje wydarzenie artystyczne. Tym razem będzie to impreza pn. „Odkrywamy śląską rodzinę”. Zapraszamy wszystkie rodziny chętne do występu 20 maja 2018 r: na Cekusiowej Scenie Prezentacji w dowolnym repertuarze i formie artystycznej (muzycznie, poetycko, malarsko, aktorsko i inne). Zgłoszenia prosimy składać do 11 maja 2018 r. na adres mailowy: biuro.cekus@gmail.com / tel.

"Orzeł i Róża" dla Marii Pańczyk – Pozdziej i Józefa Kalinowskiego

Senator Maria Pańczyk – Pozdziej i dr Józef Kalinowski to tegoroczni laureaci Nagrody „Orła i Róży”. Wręczenie nagrody nastąpiło dziś, 7 maja podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego, która odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Kapituła Nagrody "Orła i Róży" przyznała nagrodę Marii Pańczyk – Pozdziej m.in. za jej liczne zasługi na rzecz Tarnowskich Gór i Powiatu Tarnogórskiego oraz wkład w starania o wpis tarnogórskich podziemi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z PFRON oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest wspieranie aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

Od dziś matury

906 tegorocznych absolwentów liceów i techników z 11 szkół powiatu tarnogórskiego przystąpi dziś do matury Na początek czeka ich obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego.

Dzień św. Floriana

Z okazji Dnia św. Floriana życzę wszystkim Strażakom, Hutnikom i Piekarzom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym oraz dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Składam wyrazy uznania i wdzięczności za Waszą ciężką pracę, wymagającą wysokich kwalifikacji oraz prawdziwego hartu ducha. Niech idee czerpane bezpośrednio od Waszego patrona, św. Floriana, przyświecają Wam zawsze, a społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności

w imieniu Zarządu Powiatu
Starosta Tarnogórski
Krystyna Kosmala

Wystawa prac Karola Wieczorka „Cienie”

W piękne słoneczne popołudnie 28 kwietnia 2018 r., w obecności licznie przybyłych gości, nastąpiło otwarcie wystawy prac Karola Wieczorka „Cienie”, prezentowanej w ramach cyklu „Wiosenne ASPiracje” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Ta wystawa jest nieprzewidywalna i niemożliwa do zdefiniowana.

Uroczyste obchody Święta Konstytucji

Jak co roku władze Powiatu Tarnogórskiego oraz Miasta Tarnowskie Góry uczciły rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie już w tarnogórskim kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiono mszę w intencji Ojczyzny. Po mszy, na Placu Gwarków rozpoczęły się okolicznościowe wystąpienia, po których przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, a także organizacji kombatanckich i stowarzyszeń działających w powiecie tarnogórskim złożyły kwiaty pod tablicami pamięci i Dzwonnicą Gwarków.

Nadciągają burze

W najbliższym czasie pogoda będzie bardzo gwałtowna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest ważne dziś (3 maja) od godziny 12.00 do godz. 23.00.

Burzom z opadami deszczu mogą towarzyszyć gwałtowne porywy wiatru.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen