lipiec 2018

Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach ubiega się o Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym (European Label of Governance Excellence) w skrócie ELoGE, ustanowiony przez Radę Europy. Akredytację na przyznawanie Znaku otrzymała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

W dniu 31 lipca (wtorek) o godzinie 15.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.
Szczegółowy porządek obrad publikujemy pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2374&parcat=327&t=more&grupa=15b56...
Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Syreny na pamiątkę powstania

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach informuje, że 1 sierpnia 2018 roku, o godzinie 17.00, na terenie całego powiatu tarnogórskiego zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, upamiętniający jednocześnie 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

W przypadku pojawienia się realnego zagrożenia na terenie województwa śląskiego w dniu planowanego treningu, trening zostanie odwołany.

Awaria serwerów Cepik 2.0 została usunięta

Ogólnopolska awaria systemu CEPiK została usunięta. W Wydziale Komunikacji można już załatwić wszystkie sprawy.
Zapraszamy
Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dla opłacających składki na ubezpieczenie społeczne rolników za III kwartał 2018 roku

Informacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie dla opłacających składki na ubezpieczenie społeczne rolników za III kwartał 2018 roku

Ogłoszenie o I przetargu ustnym ograniczonym na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Brynku przy ulicy Park 6

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza I ustny ograniczony przetarg na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Brynku przy ulicy Park.

Ogłoszenie o przetargu zostało opublikowane w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Dokument utworzono w Wydziale Gospodarczym.

Spotkanie informacyjne dotyczące budżetu obywatelskiego dla całego województwa śląskiego

Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Lubisz żywe dyskusje? Angażujesz się w działania na rzecz lokalnej społeczności? Zapraszamy na tarnogórskie spotkanie konsultacyjne. Zarejestruj się i porozmawiaj z nami o wypracowaniu systemu dla wojewódzkiego budżetu partycypacyjnego!

Budżet obywatelski to sposób na podział wspólnych pieniędzy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Można je przeznaczyć na realizację potrzebnych i ciekawych pomysłów, które są wybierane w wyniku głosowania. Te procesy obserwujecie w swoich miastach.

Ponad 1,3 mln zł na edukację w tarnogórskich szkołach ponadgimnazjalnych

17 lipca br. Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę o wyborze do dofinansowania wszystkich pięciu projektów edukacyjnych, o których dofinansowanie ubiegał się Powiat Tarnogórski w styczniu 2018. Projekty otrzymają dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi priorytetowej XI Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, poddziałanie 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego. Łączna wartość wszystkich projektów opiewa na kwotę 1 309 461,04 zł, w tym dofinansowanie 1 178 514,93 zł.

„Teatralne Parkowanie”

Już jutro, 21 lipca, kolejna odsłona teatralnego parkowania. Zapraszamy o godz. 19.00 do Muszli w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach. Tym razem zobaczymy spektakl Teatru Porywacze Ciał zatytułowany "Hultaje". Bohaterami spektaklu są pracownicy różnych banków, którzy podczas przerwy zamiast palić fajki i gadać o stopach procentowych, spotykają się w umówionym miejscu, żeby razem poszaleć na hulajnogach. Wystarczy jednie zamienić marynarki na ochraniacze, kaski i dżinsowe katany z naszytą na plecach nazwą gangu i jazda!

Wernisaż wystawy Pawła Jacha "Obecność"

Zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wernisaż wystawy Pawła Jacha "Obecność". W czasie wernisażu - 3 sierpnia godz. 18.00 - z pięknym recitalem wystąpi Jolanta Literska z akompaniamentem pianisty Tadeusza Leśniaka. Tytuł "Wyraj balladowy" (wyraj to stare słowiańskie słowo oznaczające baśniową krainę, do której na zimę odlatują ptaki) zapowiada repertuar w sam raz na lato - relaksujące, liryczne ballady. Wokalistka śpiewała już w CKŚ przy okazji wernisażu "10 wizji raju".

Rekrutacja do projektu pn. „Śląskie Centrum Perspektyw”

Profesja CAZ sp. z o.o. realizuje projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej pn. "Śląskie Centrum Perspektyw" mający na celu aktywizację osób biernych zawodowo.

Konkurs "Pocztówka na sto lat - moja Niepodległa"

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa". Prace konkursowe można zgłaszać do 21 września br. Najlepsze trafią na okolicznościowe pocztówki, które zostaną przekazane do polskich placówek dyplomatycznych.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego.

Uwaga - ostrzeżenie hydrologiczne

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim będą przechodzić deszcze, które mogą powodować gwałtowne wzrosty stanów wody na rzekach (m.in. Brynica) - ostrzega dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje od 17 lipca do 19 lipca br.

Debatowali o bezpieczeństwie

Wczoraj w osiedlowym Domu Kultury "Jubilat" w Tarnowskich Górach odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, a także mieszkańcy dzielnicy Stare Tarnowice, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w dzielnicy.

60 prac z międzynarodowego pleneru

17 lipca w Galerii „Kałamarz” odbył się wernisaż i wystawa poplenerowa Międzynarodowego Pleneru Artystyczny „Powiat Tarnogórski 2018”. W przedsięwzięciu udział wzięło 20 artystów z Polski, Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W ramach pleneru powstało 60 prac w różnorakich technikach – od malarstwa olejnego i akrylowego poprzez fotografię,akwarelę aż po pastel i gobelin. Podczas wernisażu artyści wręczyli staroście Krystynie Kosmali portret namalowany przez Mieczysława Filipiaka.

Pieniądze do wzięcia

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Już od poniedziałku, 16 lipca, można składać wnioski. Kwoty dofinansowania sięgają od 10 tys. zł do 500 tys. zł. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, obejmujący nieruchomości położone w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 roku poz. 121 z późn.zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, obejmujący nieruchomości położone w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej. Więcej: http://tarnogorski.pl/node/7244

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, obejmujący nieruchomości położone w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 roku poz. 121 z późn.zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, obejmujący nieruchomości położone w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej.

Wykaz został opublikowany w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym

Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 16 do 31 lipca 2018 roku na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym. Więcej informacji nt. badań ankietowych znajduje się na stronie: http://katowice.stat.gov.pl/aktualnosci/aktualne-badania-ankietowe,85,1..... Tożsamość teleankietera można potwierdzić dzwoniąc na numer: 32 77 91 291.

Nadciągają burze

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu - ostrzega dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (17 lipca) od godziny 07.00 do godz. 21.00.

Srebrno - złoci pływacy z Tarnowskich Gór

W dniach 29.06.-1.07. oraz 13.07.- 15.07. odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. W pierwszym terminie w Olsztynie na Mazurach rywalizowali 14-to latkowie. Klub MKS Park Wodny Tarnowskie Góry reprezentowany był przez: Alexa Kowolika, Miłosza Żeglenia, Przemysława Plewkę, Konrada Skalskiego i Mateusza Ochmana. W drugim terminie rywalizacja odbywał się na nowej pływalni w Oświęcimiu gdzie do rywalizacji stanęli 15-to latkowie w składzie Alicja Wojtkowiak, Hanna Rokita, Michał Tomaszowski i Wojciech Ogrodnik.

Międzynarodowy Plener Artystyczny na tarnogórskim rynku

W sobotę, 14 lipca, na tarnogórskim rynku odbył się wernisaż prac powstałych na Międzynarodowym Plenerze Artystycznego "Powiat Tarnogórski 2018". W plenerze udział biorą twórcy z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii oraz partnerskiego powiatu Erlangen - Höchstadt w Niemczech – razem 20 artystów, którzy tworzą prace w różnych technikach od malarstwa olejnego i akrylowego poprzez fotografię, aż po decoupage. Plener potrwa do 18 lipca. Organizatorami są: Powiat Tarnogórski, Miasto Radzionków i Gmina Świerklaniec.

KRUS informuje: zmiany w kwotach wolnych od potrąceń i egzekucji

Od 1 lipca 2018 roku weszły w życie przepisy art. 5 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Przepisy te wprowadziły zmiany w zakresie kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji.

Poświęcono kapliczkę i otwarto Leśną Ścieżkę Edukacyjną w Brynku

W czwartek, 12 lipca w okolicach stawu Czarkowskiego w Nadleśnictwie Brynek uroczyście poświęcono kapliczkę z figurą patrona leśników, świętego Jana Gwalberta. Pod figurką umieszczono, w specjalnej tubie, kapsułę czasu. Zarząd Powiatu Tarnogórskiego przekazał do kapsuły okolicznościowy list oraz srebrnego florena. Uroczystość związana była z otwarciem, kolejnej już w Nadleśnictwie Brynek - Leśnej Ścieżki Edukacyjnej.

Uwaga na burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem - ostrzega dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (11 lipca) od godziny 12.00 do godz. 07.00 (11 lipca).

Święto Policji

We wtorek, 10 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z okazji 99-lecia powstania Policji Państwowej, 108 policjantów tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne. Kilku policjantów, za szczególne zaangażowanie w służbę otrzymało nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.

Powiat artystycznym okiem

Do 18 lipca potrwa Międzynarodowy Plener Artystyczny "Powiat Tarnogórski 2018”. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło wczoraj – 10 lipca – w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W wydarzeniu udział bierze 20 artystów z Polski, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Tematem prac będą zabytki i przyroda powiatu tarnogórskiego. Większość prac będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowym, który odbędzie się 14 lipca w godzinach 11.00-13.00 na tarnogórskim Rynku.

Powiat Erlangen-Höchstadt ma nowa siedzibę

Otwarty budynek, w którym wszystkie drogi poprowadzone są w naturalny sposób, do centralnego holu wejściowego z wielopiętrowym atrium, co powinno promować komunikację. Taką wizję miał architekt Andreas Marth, projektant nowej siedziby Powiatu Erlangen-Höchstadt. 6 lipca, w uroczystym otwarciu imponującego budynku naszego partnerskiego powiatu uczestniczyli starosta Krystyna Kosmala i wicestarosta Stanisław Torbus. Nowa siedziba wybudowana została zgodnie z harmonogramem i kosztowała 39,24 mln euro. W sumie pracuje w niej 370 urzędników.

Uwaga na burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem - ostrzega dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (10 lipca) od godziny 11.00 do godz. 21.00.

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Czujesz się stale przygnębiony? Nie dajesz sobie rady z codziennością? Nie jesteś sam! Nie zwlekaj! Zgłoś się po pomoc! Skontaktuj się z Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, w którym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych, w którym można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W Centrum istnieje możliwość konsultacji telefonicznej pod numerem 800 70 2222 lub mailowej z psychiatrą, pracownikiem socjalnym i prawnikiem.

Uchwała Zarządu Powiatu Tarnogórskiego w sprawie rozstrzygnięcia uzupełnionego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w 2018 r. w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego

Uchwała Zarządu Powiatu Tarnogórskiego w sprawie rozstrzygnięcia uzupełnionego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w 2018 r. w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego

Rozstrzygnięcie uzupełnionego konkursu ofert w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego

Uchwałą Zarządu Powiatu Tarnogórskiego rozstrzygnięto uzupełniony, otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w 2018 r. w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Więcej: TUTAJ

Centrum Rehabilitacji w Reptach otrzymało dofinansowanie na ważne inwestycje

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji (GCR „Repty”) to szpital rehabilitacyjny działający na Śląsku od lat. Trafiają do niego pacjenci po leczeniu ostrej fazy schorzeń z zakresu kardiologii, neurologii oraz ortopedii, często wymagający wszechstronnej opieki ze względu na liczne obciążenia. Teraz placówka otrzymała dofinansowanie.

Zgłoś projekt do budżetu partycypacyjnego!

Do 16 sierpnia można składać propozycje w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego w 2019 roku. Kwota przeznaczona na przedsięwzięcia, których pomysłodawcami są mieszkańcy powiatu wynosi 400 000 zł. Przedstawione projekty muszą dotyczyć zadań powiatu i ich realizacja musi dotyczyć terenu powiatu tarnogórskiego. Kwota przeznaczona na tegoroczny budżet obywatelski została podzielona na dwie części. 180 000 zł zostanie przeznaczone na realizację projektu w gminach z liczbą poniżej 10 tys.

Przejazd pod wiaduktami kolejowymi na ulicy Częstochowskiej otwarty!

Dziś, 6 lipca, punktualnie o godzinie 12.00 przejazd pod wiaduktami kolejowymi na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach został otwarty. Remont wiaduktu prowadzony był przez PKP Polskie Linie Kolejowe od czerwca 2017 roku i kosztował ok. 4 mln zł. Do połowy sierpnia br. zostaną zamontowane przez Zarząd Dróg Powiatowych balustrady z elementami błotochronu oddzielające chodnik od jezdni.

Ulica Legionów będzie zamknięta!

Informujemy, że od 11 lipca (środa) br. nastąpi wyłączenie z ruchu kołowego ul. Legionów w Tarnowskich Górach na odcinku od skrzyżowania z ul. Górniczą do ronda Blachnickiego, na okres 2-3 tygodni.

Podyktowane jest to koniecznością wykonania remontu nawierzchni chodników i jezdni na ww. odcinku drogi powiatowej.

Objazdy będą się odbywać zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.

Ogłoszenie o pierwszym przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w ramach projektu "Teraz MY"

Uchwała nr 307/1331/2018 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 2 lipca 2018 roku rozstrzygnięto otwarty konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze aktywizacji zawodowej w ramach projektu "Teraz MY" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Badanie uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach

Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 2 do 20 lipca 2018 roku na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w II kwartale 2018 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.

Złóż wniosek o stypendium!

Przypominamy, że tylko do 10 lipca w kancelarii Starostwa Powiatowego (ul. Karłuszowiec 5, parter, pokój nr 1) przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów. O stypendia starać się mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych po pierwszym roku nauki, będący mieszkańcami powiatu tarnogórskiego. Średnia ocen ucznia za rok poprzedzający ubieganie się o stypendium musi wynosić co najmniej 4,8 a dodatkowo musi on wykazać się innymi osiągnięciami (sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub praca w wolontariacie).

"Zabytki z Kulturą”! Wakacyjny konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa i TVP Kultura

Przez całe wakacje od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – zabytek.pl i na kanale TVP Kultura będzie trwał konkurs „Zabytki z Kulturą”.

Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i wzmacnianie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków w Polsce poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu zabytek.pl oraz możliwość tworzenia własnych treści – w postaci wycieczek po Polsce, szlakiem rodzimych zabytków.

Artyści z powiatu na plenerze w Niemczech

Artyści z Niemiec, Czech i Polski wzięli udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim, który odbywał się między 16 a 26 czerwca w zaprzyjaźnionym powiecie Erlangen Hochstadt. Organizatorem pleneru było Towarzystwo Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry, któremu przewodniczy Manfred Bachmayer, a funkcję komisarza pleneru sprawowała Maria Stawik-Hoehlriegel.

Konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowskich Górach

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowskich Górach.
Szczegóły w uchwale zamieszczonej w załączeniu.

Bezpieczne wakacje

Wzorem lat ubiegłych, na terenie całego województwa śląskiego uruchomiono akcję „Bezpieczne wakacje 2018”. Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Otwarto Centrum Usług Społecznych

2 lipca uroczyście otwarto Centrum Usług Społecznych przy ulicy Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach. W budynku Centrum znajdują się siedziby: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a także komórki organizacyjne Starostwa: Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Wydział Strategii i Rozwoju, Wydział Zdrowia i Spraw Obywatelskich oraz Biuro Bezpieczeństwa Publicznego.

Warsztaty plastyczne "Pałacowe Art-Café"

Zapraszamy dzieci oraz całe rodziny do udziału w warsztatach plastycznych, które pod hasłem "Pałacowe Art-Café" odbędą się w niedzielę 8 lipca 2018 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śl. Warsztaty będą polegać na wspólnym kolorowaniu farbkami szkicu pałacu, a pracą pokieruje Magdalena Zaton. Pogoda nam niestraszna - w razie deszczu malowanie odbędzie się we wnętrzu budynku. Początek - godzina 11.00 (czas trwania warsztatów zależeć będzie od liczby uczestników). Ta część imprezy jest nieodpłatna.

Wystawa "Face to face"

Przedstawiamy relację z wernisażu wystawy "Face to face", która odbyła się 30 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W otwarciu uczestniczyło 11 artystów: Mauga Houba‑Hausherr, Rainer Lehmann, Jan Masa, Gosia Richter, Monika Kilders, Ricarda Rommerscheidt (Zagłębie Ruhry) oraz Zbigniew Furgaliński, Maciej Linttner, Roman Kalarus, Stanisław Henryk Kowalczyk i Damian Pietrek (Śląsk).


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen