czerwiec 2019

Konsultacje w sprawie projektów uchwał Rady Powiatu

Ogłoszenie o konsultacjach w sprawie projektu uchwał Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie:
1) Projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie wyłączenia Branżowej Szkoły I stopnia nr 11 z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie z siedzibą przy ul. Zofii Nałkowskiej 2
2) Projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie likwidacji Branżowej Szkoły I stopnia nr 11 w Radzionkowie z siedzibą przy ul. Zofii Nałkowskiej 2

Teatralne Parkowanie

W niedzielę, 30 czerwca zapraszamy na Teatralne Parkowanie do Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Pierwszy Spektakl "Fantazja" Integracyjnego Teatru Tańca Integra z Bytomia o 15.00 ! Zapraszamy przede wszystkim najmłodszych widzów!

To już druga edycja Teatralnego Parkowania!

To projekt wykorzystujący przestrzeń Parku Miejskiego do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski.

Wypadek w pracy - sezon temu sprzyja

Wypadek przy pracy - sprawdź na jakie świadczenia możesz liczyć

Jak bezpiecznie przetrwać upały?

Przed nami kilka dni z bardzo wysokimi temperaturami. Należy zwrócić szczególną uwagę na własne bezpieczeństwo, jak również zadbać o zwierzęta. Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Trzeba pić dużo wody i pozostać w cieniu.

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30ºC. W ciągu dnia najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, a nie jak się powszechnie sądzi w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12.00–13.00.

I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy na spotkanie do Tarnowskich Gór!

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem I edycji zapraszamy do Tarnowskich Gór!

Uwaga upał!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami na ternie powiatu tarnogórskiego. Temperatura maksymalna we wtorek (25.06.) od 28°C do 30°C, środę (26.06.) od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.
W załączeniu publikujemy poradniki zamieszczone na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w temacie jak bezpiecznie przetrwać upały.

Ogłoszenie o pierwszym przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości Powiatu Tarnogórskiego

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Tarnowskich Górach, obręb Strzybnica przy ul. Kościelnej 34.
Dokument został opublikowany w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Partnerska współpraca z Erlangen - Höchstadt

Manfred Bachmayer, prezes Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry i Frank Riegler, przedstawiciel Związków Zawodowych w Erlanen gościli dziś, 24 czerwca w powiecie tarnogórskim. W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie ze starostą Krystyną Kosmalą, wicestarostą Sebastianem Nowakiem oraz członkami Zarządu Powiatu: Krzysztofem Łozińskim, Stanisławem Torbusem i Adamem Morawcem. W trakcie spotkania omówiono szczegóły wizyty polskiej delegacji na Dzień Antywojenny, który odbędzie się 1 września w Erlangen.

Nowy prezes WSP S.A. wybrany

17 czerwca br. Rada Nadzorcza Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A, mająca wyłączne kompetencje do wyboru zarządu spółki wybrała nowego prezesa szpitala. Wyboru dokonała spośród 7 kandydatów, którzy przystąpili do konkursu. Na stanowisko prezesa szpitala Rada Nadzorcza WSP S.A. wybrała Pana dr n. med. Leszka Jagodzińskiego.
Kadencja ustępującej Prezes Izabeli Paprotnej upływa z dniem zatwierdzenia przez Zgromadzenie Akcjonariuszy sprawozdań finansowych za rok 2018, które musi nastąpić do końca czerwca br.

Uwaga na burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem - ostrzega dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10.00 (21.06.2019 r.) do 1.00(22.06.2019 r.)

Warsztaty w „Mechaniku” oficjalnie otwarte

W środę (19 czerwca) miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi, inaugurujące otwarcie warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Tarnowskich Górach.
Remont i wyposażenie warsztatów przeprowadzono w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To największa inwestycja budowlana Powiatu Tarnogórskiego w ostatnich latach.

Jak złożyć wniosek o stypendium Powiatu Tarnogórskiego?

Informujemy, że do 10 lipca 2019 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego (ul. Karłuszowiec 5, parter, pokój nr 1) przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Z kolei studenci mogą się ubiegać o stypendium do 15 października 2019 r. (informacja o stypendium dla studentów zamieszczona zostanie we wrześniu).

UWAGA! Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach

Od dnia 1 lipca 2019 r. zmianie ulegają godziny urzędowania Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, tj.:
poniedziałek 7.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 17.00
środa 7.00 – 15.00
czwartek 7.00 – 15.00
piątek 7.00 – 14.00

Godziny przyjmowania stron w Wydziale Komunikacji:

  • poniedziałek, środa, czwartek od godziny 7.00 do godziny 14.30
  • wtorek od godziny 8.00 do godziny 16.30
  • piątek od godziny 7.00 do godziny 13.30

Bezpieczne wakacje 2019

W bieżącym roku na terenie całego województwa śląskiego uruchomiono akcję „Bezpieczne wakacje 2019”. Akcja "Bezpieczne wakacje obowiązywać będzie w terminie 19 czerwca 2019 r. (godz.8:00) do 2 września 2019 r. (godz. 8:00). W tym czasie służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze darowizny

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze darowizny.
Dokument został opublikowany w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Spirobus w Kaletach - sprawdź stan swoich płuc

Ruszyła ogólnopolska akcja badań spirometrycznych „Weź głęboki oddech”.
Na terenie powiatu tarnogórskiego w miejscowości Kalety, 17 czerwca będzie można wykonać bezpłatne badanie układu oddechowego, czyli spirometrię.
Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia będzie stacjonował 17 czerwca w miejscowości Kalety przy ulicy 1 Maja 1 (między 10.00 a 16.00). Aby wziąć udział w badaniu należy zapisać się wcześniej, w punkcie znajdującym się pod tym samym adresem, gdzie odbędą się badania.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2019 i 2020 w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

W załączniku publikujemy uchwałę nr 39/233/2019 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 10 czerwca 2019 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2019 i 2020 w dziedzinie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze aktywizacji zawodowej w ramach projektu „Teraz MY” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachowaj bezpieczeństwo podczas upałów

W związku z ostrzeżeniem IMGW przewidywanych w terminie 10-13 oraz 15-16 czerwca bardzo wysokich temperatur (od 29 °C do 33 °C) oraz spodziewanych burz, opadów oraz porywistych wiatrów w załączeniu publikujemy poradniki zamieszczone na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w temacie jak bezpiecznie przetrwać upały.

Organizacje pozarządowe skorzystały z możliwości bezpłatnego szkolenia

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu tarnogórskiego w dniu wczorajszym (11 czerwca) uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu zorganizowanym przez Biuro ds. Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych

W załączniku publikujemy protokół z przeprowadzonych konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie ustalenia wysokości opłat obowiązujących w 2019 roku za usuwanie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze Powiatu Tarnogórskiego.

Krajobraz osobisty. Piękno mojej Małej Ojczyzny

Stowarzyszenie Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizowało w ubiegły czwartek (6 czerwca) wernisaż wystawy prac fotograficznych swoich studentów. Wernisaż odbył się w Galerii Antresola w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Lubosza w Tarnowskich Górach. Uczestnicy zapoznali się z zdjęciami wykonanymi przez studentów UTW w trakcie plenerów w Tarnowskich Górach, Nakle Śląskim oraz Świerklańcu. Tematem przewodnim zdjęć jest – „Piękno mojej małej ojczyzny”.
Projekt został dofinansowany ze środków Powiatu Tarnogórskiego.

Tryb pozakonkursowy „MAŁY GRANT”

Klub Sportowy SQUASH AND MORE Orzech złożył wniosek w trybie art. 19a Ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – z pominięciem otwartego konkursu ofert – na realizację zadania publicznego pn.:
„Sportowe śniadanie w Parku”.
Uznając celowość realizacji zadania publicznego przez ww. podmiot, na podstawie art. 19a ust. 4 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy może zgłosić uwagi dotyczące złożonej oferty w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia na tablicy ogłoszeń (tj. do 17.06.2019 r.).
Uwagi prosimy składać na adres:

Dzień Dziecka i Uśmiech w Ożarowicach

Stowarzyszenie Pomocni na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością i Ich Rodzin serdecznie zaprasza w najbliższy piątek (14 czerwca) na imprezę sportowo integracyjną „Dzień Dziecka i Uśmiech”. Rozpoczęcie o godzinie 17:00 przy Szkole Podstawowej w Ożarowicach. W programie m.in. konkurencje sportowe, grill, nagrody i gwarancja miłej zabawy.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Wieszowie.

Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej działając na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku, poz. 2204 ze zm.) ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Wieszowie.

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

14 czerwca o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Obrady będą transmitowane online: http://www.powiat.tarnogorski.pl/sesje-rady-powiatu

Szczegółowy porządek obrad publikujemy pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2582&parcat=327&t=more&grupa=15cf9...

Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
https://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Zapraszamy na pierwszy Tarnogórski Zlot Healthtrucków!

8 czerwca zapraszamy na Rynek na I Tarnogórski Zlot Healthtrucków! Bezpłatne badania będzie można wykonać w supernowoczesnej mobilnej poradni kardiologicznej Servier, a ponadto w kardiobusie, dermobusie, osteobusie i spirobusie firmy Adamed. Do tego gimnastyka dla seniorów, wykłady i inne atrakcje!

Dodatkowo zapraszamy na:

zajęcia z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez harcerzy Tarnogórskiego Hufca ZHP
gimnastykę dla seniorów
wykłady o uzależnieniu osób starszych – Kajetan Kansy z Urzędu Miejskiego w TG

INDUSTRIADA 2019

Tarnowskie Góry miastem przyszłości? Takie wizje snuł w okresie międzywojennym ówczesny burmistrz miasta Fryderyk Antes. W podziemiach chciał uruchomić pierwszą w Polsce kopalnię pokazową i stworzyć prężny ośrodek turystyczny. Pierwsze sukcesy ma już na swoim koncie. Trzeba to uczcić. Czas więc na wielką fetę na grubie, czas na INDUbal w Zabytkowej Kopalni Srebra. Pełną Moc nasza INDUSTRIADA osiągnie 8 czerwca.

ZWIEDZANIE: https://bilety.kopalniasrebra.pl/

PROGRAM
9.00-20.00 SREBRNY EXPRESS – przejażdżka kolejką wąskotorową

Nabór do szkół średnich 2019/2020

Jak dobrze wybrać szkołę średnią? Liceum, techniku, czy szkoła branżowa? Co będzie najlepsze? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, zapraszamy uczniów ostatniej klasy gimnazjum lub ósmej klasy szkoły podstawowej do zapoznania się z ofertą szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Tarnogórski. ➡️http://powiat.tarnogorski.pl/nabory-do-szkol

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Pokoju 14
tel./fax.: 32 719 11 58
http://www.zstu.tg.edu.pl
e-mail: sekretariat@zstu.tg.edu.pl

Film promocyjny szkoły

W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:

VI Liceum Ogólnokształcące
Technikum nr 12
Branżowa Szkoła I stopnia nr 10

Rys historyczny

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza nabór do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2019 i 2020 w dziedzinie wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej obejmującego przeprowadzenie warsztatów podnoszących umiejętności spędzania czasu wolnego i zabaw z dziećmi z wykorzystaniem pedagogiki zabawy Klanza w ramach projektu „Powiatowe Centrum Usług Społecznych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego z zakresu pomocy społecznej obejmującego prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Powiecie Tarnogórskim

W załączniku publikujemy uchwałę nr 37/223/2019 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 3 czerwca 2019 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego z zakresu pomocy społecznej obejmującego prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Powiecie Tarnogórskim.

Konsultacje w sprawie projektu uchwały Rady Powiatu

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie ustalenia wysokości opłat obowiązujących w 2019 roku za usuwanie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze Powiatu Tarnogórskiego. Szczegóły w załącznikach.

Zapraszamy do wypełniania ankiety dotyczącej programu Mieszkanie Plus

W dniach od 3 do 23 czerwca br. na stronie internetowej ankiety.swierklaniec.pl można wypełnić anonimową ankietę, która pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem "Mieszkanie Plus".

Państwa opinie i zebrane informacje będą przydatne przy ewentualnym opracowywaniu koncepcji wdrażania programu.

Beata Poprawa i Marian Janoszka z nagrodą „Orła i Róży”

Beata Poprawa i Marian Janoszka to tegoroczni laureaci Nagrody „Orła i Róży”. Wręczenie nagrody nastąpiło dziś, 4 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego, która odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Kapituła Nagrody "Orła i Róży" przyznała nagrodę dr. n. med. Beacie Poprawie m.in. za jej działalność społeczną na rzecz mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego. Prospołeczna aktywność dr Poprawy przyczyniła się m.in. do otwarcia pododdziału udarowego w WSP S.A. w Tarnowskich Górach.

30 rocznica wyborów 4 czerwca

4 czerwca przypada 30. rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne, które objęły całą Europę Środkowo - Wschodnią. Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami opozycji podczas obrad Okrągłego Stołu. Polska wkroczyła na drogę transformacji jako pierwszy kraj w obozie socjalistycznym. Wraz z powstaniem NSZZ „Solidarność” w 1980 roku stworzono podstawy samorządnej Rzeczpospolitej.

Nowa wystawa w CKŚ

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na wernisaż wystawy związanej z 40-leciem pracy twórczej prof. Lecha Kołodziejczyka. Impreza odbędzie się o godzinie 17.00 - 8 czerwca 2019 roku.

Wernisaż ma charakter jubileuszowy i związanej z 40-leciem pracy twórczej prof. Lecha Kołodziejczyka, wykładowcy w Instytucie Sztuki w Cieszynie – filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W czasie otwarcia odbędzie się koncert skrzypcowy w wykonaniu Jakuba i Władysława Kołodziejczyków.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen