WIOSENNE REMONTY DROGOWE

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - wyświetlone informacje mogą być nieaktualne, zostały zaimportowane z archiwalnej strony internetowej.

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczęły się remonty na powiatowych drogach. Dotychczas naprawiono nawierzchnie tarnogórskich ulic: Wyszyńskiego, Pyskowickiej, Bytomskiej, Górniczej, Sobieskiego, Powstańców Śląskich i Opolskiej. Niebawem rozpocznie się tu malowanie oznakowania poziomego. Wkrótce ruszą roboty związane z przebudową skrzyżowania ulic Pastuszki, Starotarnowickiej i Wiejskiej w Tarnowskich Górach. Prace polegały będą na zmianie geometrii skrzyżowania, remoncie jezdni i chodnika. Niebawem ogłoszony zostanie także przetarg na „Rozbudowę skrzyżowania ulic Wyspiańskiego z ulicą Opolską w Tarnowskich Górach wraz z budową sygnalizacji świetlnej”. Planowane zakończenie robót to koniec sierpnia br. Po okresie zimowym Zarząd Dróg Powiatowych realizuje także wycinkę drzew, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Drzewa usunięto dotychczas przy ulicach Grzybowej i Sobieskiego. Z kolei na Słowackiego i Wyszyńskiego dokonano nasadzeń zastępczych młodych drzew. Rozpoczęło się również koszenie poboczy trawiastych w naszych drogach począwszy od dróg na terenie Tarnowskich Gór.W Pniowcu na ulicy Armii Krajowej do połowy czerwca ułożona zostanie nakładka bitumiczna na długości 960 m. Z kolei w Tworogu w sołectwie Koty do końca maja br. na ulicy Potępskiej Zarząd Dróg Powiatowych planuje wykonać nakładkę bitumiczną na długości 460 m. W Miasteczku Śląskim przewidywany jest remont ul. Rubinowej, który służyć będzie poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych. W Kaletach zaplanowano kolejny etap robót związanych z budową odwodnienia ulicy Paderewskiego i remont fragmentu chodnika przy ulicy 1 Maja.