80 nowych przystanków w powiecie

W naszym powiecie zakończył się montaż 80 przystanków zamówionych przez MZKP. Nowe wiaty są bardziej komfortowe oraz ładniejsze od poprzednich, które nie rzadko straszyły nie tylko pasażerów, ale i wszystkich odwiedzających.

Nowe wiaty przystankowe pojawiły się głównie w Tarnowskich Górach, ale i w Krupskim Młynie, Zbrosławicach, Świerklańcu, Nowym Chochle, Wielowsi, Tworogu, Boruszowicach, Miasteczku Śląskim, Ożarowicach, Tąpkowicach, Niezdarze oraz Mierzęcicach. Występują w dwóch kolorach: czerwonym i szarym oraz w formie dwu, trzy oraz cztero modułowej.

Wyposażone zostały w zależności od miejsca w boczne gabloty reklamowe podświetlane LED-owo, aluminiowe ramki na rozkład jazdy, trwałe ławki dla pasażerów oraz tablice boczne z nazwą przystanków. MZKP ma pod sobą w opiece 600 przystanków. Niecała połowa z nich posiada wiaty. Za wykonanie oraz montaż nowych przystanków odpowiadała firma Budotechnika z leżących nieopodal, bo w powiecie gliwickim Pilchowic, która już od ponad 25 lat jest polskim liderem w produkcji tego typu konstrukcji.

Wybory samorzadowe
budzet partycypacyjny