80 nowych przystanków w powiecie

Obraz główny

W naszym powiecie zakończył się montaż 80 przystanków zamówionych przez MZKP. Nowe wiaty są bardziej komfortowe oraz ładniejsze od poprzednich, które nie rzadko straszyły nie tylko pasażerów, ale i wszystkich odwiedzających.

Nowe wiaty przystankowe pojawiły się głównie w Tarnowskich Górach, ale i w Krupskim Młynie, Zbrosławicach, Świerklańcu, Nowym Chochle, Wielowsi, Tworogu, Boruszowicach, Miasteczku Śląskim, Ożarowicach, Tąpkowicach, Niezdarze oraz Mierzęcicach. Występują w dwóch kolorach: czerwonym i szarym oraz w formie dwu, trzy oraz cztero modułowej.

Wyposażone zostały w zależności od miejsca w boczne gabloty reklamowe podświetlane LED-owo, aluminiowe ramki na rozkład jazdy, trwałe ławki dla pasażerów oraz tablice boczne z nazwą przystanków. MZKP ma pod sobą w opiece 600 przystanków. Niecała połowa z nich posiada wiaty. Za wykonanie oraz montaż nowych przystanków odpowiadała firma Budotechnika z leżących nieopodal, bo w powiecie gliwickim Pilchowic, która już od ponad 25 lat jest polskim liderem w produkcji tego typu konstrukcji.

Wybory samorzadowe
budzet partycypacyjny
pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen