Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach. Główne uroczystości będą miały miejsce 10 i 11 listopada 2016 roku. 10 listopada o godz. 17.00 z tarnogórskiego rynku Kompania Honorowa Wojska Polskiego, w asyście pocztów sztandarowych wyruszy na Cmentarz Wojenny. 11 listopada w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 10.00, odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00, w Pałacu w Rybnej zasłużeni mieszkańcy miasta otrzymają statuetki Srebrnego Skrzydła. Wydarzenie uświetni koncert „Muzyczna podróż kulturowa” w wykonaniu duetu Hanna Balcerzak – fortepian, Bartłomiej Balcerzak – skrzypce. Natomiast 13 listopada o godz. 18.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Irminy Barczewskiej – Garus oraz Zbigniewa Garusa z zespołem „Fungus Combo”.