Ku czci ofiar zbrodni katyńskiej

Rocznica zbrodni katyńskiej.

W niedzielę 5 marca starosta Józef Burdziak uczestniczył w obchodach 77. rocznicy mordu katyńskiego. W imieniu Zarządu Powiatu złożył kwiaty przed pamiątkową tablicą na murze kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, i zapalił znicz w intencji pomordowanych w Katyniu i Twerze polskich jeńców. Następnie wraz z pozostałymi uczestnikami uroczystości udał się pod Areszt Śledczy przy ul. Opolskiej, gdzie oddano cześć pod tablicami upamiętniającymi zamordowanych przez NKWD w 1940 roku funkcjonariuszy Straży Więziennej.
W uroczystościach uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska i innych organizacji społecznych, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, kombatantów i młodzieży.

Rocznica zbrodni katyńskiej.