Matematyczne zmagania w Radzionkowie

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie okazali się najlepsi, zajmując dwa pierwsze miejsca w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym rozegranym w radzionkowskim Liceum Ogólnokształcącym.
Do zmagań matematycznych przystąpiło 110 uczniów z Radzionkowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Świerklańca. Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych, a uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową. Klasyfikacja w kategorii od II do IV klasy szkoły ponadgimnazjalnej przedstawiała się następująco:
I miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie Gabriel Duda, a II miejsce uczeń tej samej szkoły Dawid Ulfik. III miejsce zajęła uczennica LO w Radzionkowie Izabella Słota. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk burmistrza Radzionkowa Gabriela Tobora.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

na sprzedaz