Lider zagranicznych praktyk zawodowych

Obraz główny

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie to szkoła, która konsekwentnie realizuje Europejski Plan Rozwoju. Wdrożyła europejskie narzędzia przejrzystości i uznawalności umiejętności i kompetencji: certyfikat Europass Mobilność oraz system przenoszenia osiągnięć w kształceniu zawodowym. Jest liderem w powiecie w realizacji zagranicznych mobilności uczniów.
Kolejna aplikacja do udziału w Programie Erasmuas+ Kształcenie i szkolenie zawodowe zakończyła się sukcesem. Projekt „Zagraniczne praktyki szansą na lepsze jutro” będzie realizowany w latach 2017-2018. Dzięki dofinansowaniu 40 uczniów odbędzie praktyki w przedsiębiorstwach Irlandii Północnej.
Wieloletnia współpraca z partnerem zagranicznym przekłada się na wysoką jakość wszystkich działań w ramach projektu. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenia i podwyższać umiejętności językowe w międzynarodowym środowisku. Dodatkowo nawiążą nowe kontakty z osobami kształcącymi się zagranicą. Projekt zawiera niestandardowe rozwiązania. Nieocenione będą możliwości rozszerzenia kompetencji międzykulturowych, społecznych i organizacyjnych. Miesięczny staż to szansa na lepszy start na rynku pracy i budowanie interesującej ścieżki zawodowej.

Wybory samorzadowe
budzet partycypacyjny
pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen