Powitajmy ich razem

Dziś (23 maja) o godzinie 15.00 uczestnicy polsko-niemieckiego rajdu rowerowego "Europa wzrasta razem" wjadą na rynek w Tarnowskich Górach. Zapraszamy mieszkańców powiatu do wspólnego powitania uczestników rajdu i wysłuchania koncertu zespołu Silesian Brass Quartet.
Jak już informowaliśmy, rajd wyruszył 15 maja z miejscowości Erlangen w Niemczech. Organizowany jest przez powiat tarnogórski, powiat Erlangen-Hoechstadt i Towarzystwo Przyjaźni Erlangen-Hoechstadt – Tarnowskie Góry. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Europa wzrasta razem”. Patronat nad rajdem sprawują starosta tarnogórski Krystyna Kosmala oraz starosta Erlangen-Hoechstadt Alexander Tritthart. Trasa z Erlangen do Tarnowskich Gór przez Brno i Racibórz liczy około tysiąca kilometrów.
Dziś w godzinach porannych w Raciborzu do niemieckich rowerzystów dołączyła rowerowa reprezentacja powiatu tarnogórskiego w składzie: przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel oraz trzy cyklistki ze Starostwa Powiatowego: Agnieszka Brzuska, Agnieszka Jochlik i Angelika Warda.
Polsko-niemiecka ekipa rowerzystów, którym towarzyszył również członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Adam Baron, przywitana została w raciborskim magistracie przez zastępcę prezydenta miasta Irenę Żylak. Pani prezydent na spotkaniu ze sportowcami zaprosiła ich do ponownych odwiedzin tego miasta i wręczyła im podarunki.
Uczestnicy rajdu oglądnęli także film poświęcony 800-leciu praw miejskich Raciborza. Po wizycie w ratuszu jeden z rowerzystów odegrał na trąbce hymn Unii Europejskiej, a następnie cała grupa wyjechała do oddalonych o 60 kilometrów od Raciborza Tarnowskich Gór.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty rajdowców w raciborskim magistracie.

Powitajmy ich razem