Za kartę parkingową zapłacisz kartą

Dziś (6 lipca) zamontowany został w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności terminal płatniczy. Tym samym od dzisiaj osoby niepełnosprawne, którym przyznano kartę parkingową, będą mogły zapłacić za jej wydanie przy użyciu karty płatniczej.
- Dotychczas wraz z wnioskiem o wydanie karty parkingowej trzeba było dostarczyć do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności dowód wpłaty. Było to o tyle trudne, że niepełnosprawni, którzy nie dokonali przelewu bankowego on-line, musieli poszukiwać na terenie miasta punktu, w którym mogli dokonać wpłaty gotówkowej - mówi przewodnicząca Zespołu, Beata Dymarczyk-Grochowina.
Karta parkingowa przysługuje osobom niepełnosprawnym, które mają odpowiednie wskazania w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności. W 2015 roku wydano 2390 takich kart, w 2016 roku 1123, a w pierwszym półroczu 2017 roku - 542 karty. Opłata za wydanie karty parkingowej wynosi 21 złotych.
Przypomnijmy, że ze względu na kompleksowy remont budynku przy ul. Sienkiewicza 16, tymczasowa siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności mieści się obecnie przy ul. Opolskiej 21 G, w budynku dawnego szpitala nr 1.

Terminale do dokonywania wpłat kartami płatniczymi funkcjonują także w Wydziale Komunikacji i Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Za kartę parkingową zapłacisz kartą