Artyści z pięciu krajów na plenerze "Powiat Tarnogórski 2017"

Osiemnastu artystów z Polski, Rosji, Ukrainy, Niemiec i Wielkiej Brytanii uczestniczy w rozpoczętej 10 lipca VIII edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Powiat Tarnogórski”. Dziś w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie mieszkają uczestnicy pleneru, powitali ich uroczyście: starosta tarnogórski Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Adam Baron, kierownik Biura Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach Michał Kampa oraz komisarz pleneru - Mirosław Ogiński z Biura Komunikacji Społecznej.

Do 20 lipca artyści będą rysowali, malowali i fotografowali najpiękniejsze zakątki powiatu tarnogórskiego, a przy okazji zwiedzą nasze „sztandarowe” zabytki, na czele z wpisaną 9 lipca na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkową Kopalnią Srebra.

Celem organizowanych od ośmiu lat Międzynarodowych Plenerów Artystycznych jest ukazanie i popularyzacja piękna architektury i przyrody naszego powiatu oraz jego promocja na mapie turystycznej i artystycznej w Polsce i za granicą. Organizatorami tegorocznej edycji są: Powiat Tarnogórski, miasto Radzionków, gmina Świerklaniec i Stowarzyszenie Artystów Śląskich STAŚ.

W plenerze "Powiat Tarnogórski 2017" biorą udział: Vera Kalinowska (Ukraina), Paweł Turicyn i Andriej Turicyn (Rosja), Maria i Helmut Hőchlieger (Niemcy), Lila Konat (Wielka Brytania) oraz artyści z Polski: Edward Kostka, Mieczysław Filipiak, Grzegorz Haiski, Bożena Szpak, Zdzisław Szpak, Bernadeta Nowak, Jadwiga Mika, Beata Hetmańczyk, Mirosław Ogiński, Michał Ogiński, Katarzyna Karkoła i Sylwia Gromadzka-Staśko.

Choć plener potrwa do 20 lipca, pierwszą wystawę prac jego uczestników, połączoną z koncertem Andrieja Turicyna z Rosji – można będzie obejrzeć już w sobotę 15 lipca o godzinie 18.00 w galerii „Kałamarz” przy ul. Górniczej w Tarnowskich Górach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Artyści z pięciu krajów na plenerze "Powiat Tarnogórski 2017"
budzet partycypacyjny