Narodowe czytanie "Wesela" w CKŚ

Tradycyjnie w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, odbyło się wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach projektu Narodowe Czytanie 2017 pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

Scenariusz czytania opracowała pani Stanisława Szymczyk z UTW. Fragmenty "Wesela" przeczytali: wicestarosta Stanisław Torbus, członkowie Zarządu Powiatu Adam Baron i Stanisław Wieczorek, Marek Cyl - wójt gminy Świerklaniec, a także członkowie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku.

Narodowe Czytanie odbyło się w Polsce po raz pierwszy w 2012 roku - mówiła Stanisława Szymczyk - W tym roku na lekturę tej akcji można było głosować od 23 stycznia do 15 lutego. Do wyboru były cztery książki: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego i "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Wydarzenie zorganizowali wspólnie: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz z Centrum Kultury Śląskiej.

Narodowe czytanie "Wesela" w CKŚ
budzet partycypacyjny