Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”

Oddział ZUS w Zabrzu serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w projektach edukacyjnych „Projekt z ZUS” oraz „Lekcje z ZUS”. Celem projektów jest przybliżenie uczniom tematu ubezpieczeń społecznych, a także budowanie ich świadomości dotyczącej ubezpieczeń dając tym samym praktyczną wiedzę.

Program polega na wykonaniu projektu pt. „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne”. Praca może być wykonana w formie plakatu, prezentacji, komiksu lub filmu. Najlepsze prace wezmą udział w konkursie. Przygotowanie projektu będzie poprzedzone lekcją instruktażową (45 minut).

Realizacja projektu to cztery lekcje poświęcone tematyce historii ubezpieczeń społecznych, systemu emerytalnego, świadczeń związanych z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń oraz zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w aspekcie ubezpieczeń społecznych.

Po zakończeniu lekcji, uczniowie i ich opiekunowie, mogą zostać wyłonieni do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Oddział na każdym etapie realizowania projektu gwarantuje opiekę merytoryczną oraz zapewnia materiały dydaktyczne.

Zgłoszeniami do udziału w projekcie edukacyjnym oraz organizacją zajęć zajmuje się Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji – pani Sonia Pierścińska 32 277 86 73 kom. 502 009 849.

Ulotka_Lekcje z ZUS.PDF2.17 MB
Projekt z zus.pdf958.73 KB
Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”
budzet partycypacyjny