Będzie lądowisko w szpitalu!

W styczniu bieżącego roku Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach złożył wniosek w Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Działania 9.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii. Wniosek dotyczył dostosowania do obowiązujących przepisów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w tym: przebudowę i modernizację pomieszczeń Oddziału, jego doposażenie w aparaturę medyczną oraz budowę lądowiska dla helikopterów.

Wczoraj, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nasz Szpital znalazł się w gronie instytucji, których wnioski zostały ocenione pozytywnie i otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 908 531,92 zł do zadania, którego planowany koszt całkowity wyniesie 4 817 913,89 zł.

(źródło: WSP S.A.)

budzet partycypacyjny