Opracowanie projektu technicznego budowy chodnika lub ścieżki rowerowo-pieszej w ciągu drogi powiatowej – ulicy 30-lecia w Zielonej, gmina Kalety

Tytuł projektu nr 10: Opracowanie projektu technicznego budowy chodnika lub ścieżki rowerowo-pieszej w ciągu drogi powiatowej – ulicy 30-lecia w Zielonej, gmina Kalety.

Lokalizacja projektu: gmina Kalety

Koszt szacunkowy projektu: 50 000 zł

Opis projektu: Opracowanie projektu technicznego budowy chodnika lub ścieżki rowerowo-pieszej na ulicy 30-lecia w Kaletach-Zielonej. Obecnie przy drodze powiatowej nie ma żadnego chodnika, a ruch pieszych odbywa się po nawierzchni drogi. Droga ta jest połączeniem z pozostałymi miejscowościami gminy Kalety, miastami powiatu tarnogórskiego i innymi miejscowościami – połączenie z drogą wojewódzką nr 908. Na ulicy 30-lecia istnieje duże natężenie ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego, szczególnie w okresie od wiosny do późnej jesieni, gdyż w Zielonej znajdują się ośrodki wypoczynkowe i zbiorniki wodne. Budowa chodnika lub ścieżki rowerowo-pieszej poprawi bezpieczeństwo na tej drodze pieszych, rowerzystów jak i kierowców samochodów, lecz żeby rozpocząć budowę takiej inwestycji, należy najpierw opracować projekt techniczny.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen