Wystawa malarstwa „Animalis 2017” w CKŚ

Zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na pierwszą w tym roku wystawę malarstwa - „Animalis 2017”, prezentującą prace nadesłane na IV Triennale Malarstwa – Konkurs na obraz o tematyce zwierzęcej, zorganizowany przez Miejską Galerię Sztuki MM działającą przy Chorzowskim Centrum Kultury. Jest co oglądać, gdyż w Centrum pokazane jest około 70 obrazów. Chorzowskie Triennale Animalis to jedyna cykliczna impreza artystyczna w Polsce poświęcona problematyce zwierząt. Temat ten nie wyczerpał się od tysiącleci i wciąż jest nieustającym źródłem inspiracji dla artystów. (…) Sztuka współczesna w zakresie mediów innych niż malarstwo bezsprzecznie nie tylko pozostaje pod wpływem, lecz także aktywnie uczestniczy w dyskursie związanym ze zwrotem zwierzęcym, zabiera głos w dyskusjach, wypracowując nowe spojrzenie na zwierzęta. Nie widzę powodów, dla których malarstwo miałoby być z tego procesu wyłączone, a wręcz ryzykownym byłoby postulować, że tak jest. Proponuję zatem założyć, że Triennale Animalis też jest częścią owego dyskursu, a niektóre z nadsyłanych prac przedstawiają lub próbują przedstawiać zwierzęta w nowy sposób, wolny od ludzkiego bagażu symbolicznego, który dźwigają zwierzęta z obrazów minionych epok - napisała w katalogu wystawy pokonkursowej kurator Dorota Łagodzka.

Wystawa będzie prezentowana do 18 lutego 2018 r.

Wystawa malarstwa „Animalis 2017” w CKŚ
Wybory samorzadowe