Wernisaż wystawy malarskiej Romana Maciuszkiewicza w CKŚ

Pierwszy wernisaż wystawy malarskiej w 2018 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się 24 lutego o godz. 19.00. Na wystawie pt. "Miejsca" znajdą się obrazy Romana Maciuszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach.

O sztuce Maciuszkiewicza pani Adriana Zimnowoda napisała m.in.: W warstwie przedstawieniowej obrazów dostrzegam postawę apollińską z jej zamiłowaniem do ładu, harmonii, opanowania i przejrzystości. (…) Artysta z niezwykłą starannością dba o higienę formy, jej dyscyplinę, wręcz destylację. Kreska, kolor, proporcje oraz fantastyczne, niezwykle spójne od lat konstrukcje estetyczne ukazują wyraźną tendencję do korzystania z podstaw sztuki klasycznej. Wyraża się ono w zamiłowaniu do piękna, statyki i dystynkcji, przy jednoczesnym zręcznym omijaniu pułapek ekstrawagancji i formalnych ekscesów. W czasie wernisażu wystąpi Cracow Quitar Quartet.

na sprzedaz