Koperta zdrowia

CO TO JEST KOPERTA ZDROWIA?

Koperta jest skierowana w szczególności do osób starszych i przewlekle chorych. Polega na umieszczeniu w specjalnej kopercie najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest łatwo dostępne i znajduje się w prawie każdym domu, co z kolei pozwala na szybkie znalezienie potrzebnych danych przez lekarza lub ratownika medycznego udzielającego pierwszej pomocy.

Koperta zdrowia, zgodnie z założeniami akcji ma trafić do jak największej ilości tarnogórskich seniorów. Można w niej znaleźć takie informacje jak:

• czy osoba wypełniająca „Kopertę zdrowia” jest osobą niesłyszącą,
  • kontakt do dzielnicowego (imię, nazwisko oraz nr telefonu),
  • czy osoba wypełniająca „Kopertę zdrowia” ma psa, kota, inne zwierzę oraz kontakt do osoby, która może się tym zwierzęciem zająć,
  • koperta zdrowia posiada plastikowe etui, które zapobiega zamoczeniu formularzy i kart po umieszczeniu jej wewnątrz lodówki,
  • koperta zrowia posiada specjalnie zaprojektowany magnes, pozwalający na zamocowanie jej na drzwiach lodówki.

Dzielnicowi z całego powiatu tarnogórskiego będą organizować spotkania z seniorami, podczas których przekażą specjalnie zaprojektowane koperty. Jeśli ktoś jest zainteresowany odebraniem kopert na własną rękę to są one dostępne w Starostwie Powiatowym w punkcie informacji Wydziału Komunikacji (hol główny).

Partnerami akcji są: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Na Zdrowie, Komenda Powiatowa Policji i Komenda Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, Stacja Opieki Caritas w Tarnowskich Górach - hospicjum domowe oraz TG KNOW HAU.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/kopertazdrowia/

Wybory samorzadowe