8. rocznica katastrofy smoleńskiej

Dokładnie osiem lat temu miała miejsce katastrofa polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, a wśród nich m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Z tej okazji przedstawiciele władz powiatu: wicestarosta Stanisław Torbus, i członek Zarządu Powiatu Adam Baron, a także poseł Tomasz Głogowski, radna Sejmiku Lucyna Ekkert oraz radny Rady Powiatu Jarosław Ślepaczuk złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej, znajdującym się w tarnogórskim Parku Miejskim. Ofiary katastrofy uczczono dokładnie o godzinie 8.41, kiedy to 10 kwietnia 2010 roku rozbił się prezydencki samolot.

W przeddzień ósmej rocznicy katastrofy starosta Krystyna Kosmala i członek Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński uczestniczyli w mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele św. Anny. Po mszy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy rządowego samolotu TU-154.

8. rocznica katastrofy smoleńskiej

na sprzedaz