Zgłoś projekt do budżetu partycypacyjnego!

Do 16 sierpnia można składać propozycje w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego w 2019 roku. Kwota przeznaczona na przedsięwzięcia, których pomysłodawcami są mieszkańcy powiatu wynosi 400 000 zł. Przedstawione projekty muszą dotyczyć zadań powiatu i ich realizacja musi dotyczyć terenu powiatu tarnogórskiego. Kwota przeznaczona na tegoroczny budżet obywatelski została podzielona na dwie części. 180 000 zł zostanie przeznaczone na realizację projektu w gminach z liczbą poniżej 10 tys. mieszkańców (Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn). Natomiast 220 000 zł zostanie przekazane na projekt w gminach z liczbą powyżej 10 tys. mieszkańców (Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice).

Kto może zgłosić projekt?

• każdy mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który ukończył lub ukończy w 2018 roku 18 lat,
  • organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu tarnogórskiego zgodnie z art. 3 ust.2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r.,
  • propozycja projektów do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego wymaga poparcia wniosku przez co najmniej 20 mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Jak zgłosić projekt?

Formularz zgłoszenia projektów do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego jest dostępny na stronie internetowej Powiatu Tarnogórskiego (www.budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl/) oraz w Kancelarii Ogólnej w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5, pokój nr 1.

Zasady i procedury oraz wszystkie informacje dotyczące Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego w 2019 roku można znaleźć TUTAJ.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Administracji i Zarządzania Starostwa Powiatowego pod numerem telefonu: 32 381 37 63.

Zgłoś projekt do budżetu partycypacyjnego!
Wybory samorzadowe
budzet partycypacyjny