Święto Policji

We wtorek, 10 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z okazji 99-lecia powstania Policji Państwowej, 108 policjantów tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne. Kilku policjantów, za szczególne zaangażowanie w służbę otrzymało nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego w korpusie oficerów awansowano 2 policjantów, w korpusie aspirantów 40 policjantów, w korpusie podoficerów awansowano 53 funkcjonariuszy. Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztofa Hajdy, na starszego posterunkowego policji awansowano 13 policjantów. Rozkazy o mianowaniu wręczali Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztofem Hajda.

W uroczystości udział wzięli m.in.: poseł na Sejm Barbara Dziuk, poseł na Sejm Jerzy Polaczek, radna Województwa Śląskiego Lucyna Ekkert, jak również władze powiatowe w osobach: przewodniczącego Rady Powiatu Adama Chmiela, wicestarosty Stanisława Torbusa oraz członka Zarządu Powiatu Krzysztofa Łozińskiego.

W trakcie uroczystej zbiórki kilkunastu tarnogórskich mundurowych szczególnie zaangażowanych w służbę, zostało wyróżnionych dodatkową nagrodą przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego oraz Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha. Po mianowaniach i wyróżnieniach Komendant Powiatowy Krzysztof Hajda zaprosił gości oraz wszystkich obecnych na zwiedzanie polsko-niemieckiej wystawy o nazwie „Face to face”, która została zaprezentowana w budynku Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

(Policja)

Święto Policji