Wracają upały!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że od środy do piątku możemy się spodziewać kolejnej fali upałów. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 32 do 35 stopni Celsjusza.

Przypominamy, że podczas upałów najlepiej gasi pragnienie i zapobiega odwodnieniu organizmu woda mineralna, zalecane jest również picie soku pomidorowego (ze względu na zawartość potasu) oraz spożywanie owoców zawierających potas (brzoskwinie, morele, gruszki). Dobrze schładza organizm herbata miętowa. Bezwzględnie unikamy alkoholu, kawy i mocnej herbaty. Głowę osłaniamy przed słońcem chustką, czapeczką lub kapeluszem, a oczy - okularami przeciwsłonecznymi.

budzet partycypacyjny
na sprzedaz