III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Marszałek Województwa Śląskiego oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów, ich rodziców, a także nauczycieli i doradców zawodowych do udziału w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się w dniach 4-6 października 2018 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Zespole Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjów, a jego celem jest promocja szkolnictwa zawodowego i udzielenie uczniom wsparcia w podejmowaniu świadomych decyzji edukacyjno-zawodowych. W pierwszym dniu forum odbędą się warsztaty z zakresu preorientacji, orientacji i doradztwa zawodowego dla nauczycieli i doradców zawodowych (obowiązują zapisy online pod adresem www.metis.pl ).

W drugim dniu szkolne grupy zorganizowane będą mogły uczestniczyć w warsztatach z doradcą zawodowym, warsztatach zawodoznawczych, wykładach oraz zapoznają się z ofertą szkół ponadpodstawowych (zapisy online pod adresem www.metis.pl).

Trzeci dzień warsztatów, w którym mogą brać udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, obejmuje porady doradców zawodowych w 50 punktach w całym województwie śląskim – między innymi w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Radzionkowie i Lublińcu - oraz prezentację oferty szkół ponadpodstawowych z Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, ul. Jagiellońska 13. Udział w trzecim dniu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Dla pierwszych pięciu rodziców, którzy zgłoszą się w trzecim dniu forum w budynku Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 13 przewidziano miłą niespodziankę.

Szczegółowe informacje o Forum można znaleźć na stronie internetowej www.metis.pl

III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego