III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Obraz główny

Marszałek Województwa Śląskiego oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów, ich rodziców, a także nauczycieli i doradców zawodowych do udziału w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się w dniach 4-6 października 2018 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Zespole Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjów, a jego celem jest promocja szkolnictwa zawodowego i udzielenie uczniom wsparcia w podejmowaniu świadomych decyzji edukacyjno-zawodowych. W pierwszym dniu forum odbędą się warsztaty z zakresu preorientacji, orientacji i doradztwa zawodowego dla nauczycieli i doradców zawodowych (obowiązują zapisy online pod adresem www.metis.pl ).

W drugim dniu szkolne grupy zorganizowane będą mogły uczestniczyć w warsztatach z doradcą zawodowym, warsztatach zawodoznawczych, wykładach oraz zapoznają się z ofertą szkół ponadpodstawowych (zapisy online pod adresem www.metis.pl).

Trzeci dzień warsztatów, w którym mogą brać udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, obejmuje porady doradców zawodowych w 50 punktach w całym województwie śląskim – między innymi w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Radzionkowie i Lublińcu - oraz prezentację oferty szkół ponadpodstawowych z Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, ul. Jagiellońska 13. Udział w trzecim dniu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Dla pierwszych pięciu rodziców, którzy zgłoszą się w trzecim dniu forum w budynku Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 13 przewidziano miłą niespodziankę.

Szczegółowe informacje o Forum można znaleźć na stronie internetowej www.metis.pl

III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen