Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Były życzenia i gratulacje dla tych, którzy osiągnęli wyższy stopień awansu zawodowego, nagrody starosty dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Tak w pałacu w Nakle Śląskim 19 października świętowano uroczyście Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. To szczególna okazja, by podziękować Wam, drodzy nauczyciele, za pełną poświęcenia pracę. To wy obok rodziców, kształtujecie serca i umysły młodych pokoleń. Troszczycie się o przyszłość naszej młodzieży. W tym roku szkolnym w nadzorowanych przez nasz powiat szkołach i placówkach oświatowych uczęszcza ponad 4340 uczniów w 149 oddziałach szkolnych. Ponad 50 % dochodów budżetu Powiatu przeznaczanych jest corocznie na edukację i wychowanie młodego pokolenia. Środki te kierowane są nie tylko na bieżące utrzymanie szkół i placówek oświatowych, staramy się również nieustannie modernizować i udoskonalać naszą bazę oświatową. W ostatnich 2 latach na te zadania wydaliśmy ponad 16 mln zł. Wyremontowany został budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej. Prace trwają w II LO im. Stanisława Staszica, Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II („Kolejówka”) oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących („Mechanik”). Szanowni Państwo, życzę Wam aby Wasza praca przynosiła jeszcze lepsze efekty i satysfakcję. Niech się spełnią Wasze marzenia osobiste i zawodowe - mówiła podczas uroczystości starosta Krystyna Kosmala. Oprawę muzyczną wydarzenia tradycyjnie zapewnił zespół „Szansa” działający przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Wybory samorzadowe