Pierwsze kursy w projekcie "Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej"

W listopadzie i grudniu ubiegłego roku uczniowie 9 ponadgimnazjalnych tarnogórskich szkół zawodowych, zrekrutowani do projektu Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej, wzięli udział w zajęciach z doradztwa edukacyjno – zawodowego. Jest to pierwszy etap projektu, ma na celu zbadanie indywidualnych potrzeb, predyspozycji i możliwości uczestników, określenie potencjału zawodowego w oparciu, o które zaplanowane zostanie wsparcie w postaci kursów zawodowych lub dodatkowych praktyk i staży u pracodawców.

W listopadzie rozpoczęły się również pierwsze kursy zawodowe dla uczestników projektu tj. kursy JAVA, Android. Aktualnie odbywa się kurs obsługi wózka widłowego. W kolejnych miesiącach odbędą się następne kursy dla uczestników projektu, jak również rozpoczną się dodatkowe staże i praktyki zawodowe u pracodawców. W styczniu planowane jest również doposażenie pierwszych pracowni praktycznej nauki zawodu. Kwota przeznaczona na wyposażenie 41 pracowni praktycznej nauki zawodu w 9 szkołach wynosi 1 587 146, 34 zł.

Pierwsze kursy w projekcie  "Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej"