Wystawa poświęcona Janowi Nowakowi - Jeziorańskiemu w Staszicu

Jacek Taylor

W auli II LO im. S. Staszica odbyło się dziś otwarcie wystawy poświęconej Janowi Nowakowi - Jeziorańskiemu. Losy legendarnego "kuriera z Warszawy" począwszy od czasów gimnazjalnych, przez okres wojny, gdy był łącznikiem z rządem RP w Londynie, po emigrację do USA, gdzie był konsultantem Rady Bezpieczeństwa i współpracował z kolejnymi czterema prezydentami: Carterem, Reaganem, Bushem i Clintonem, aż po powrót do wolnej Polski przybliżył mecenas Jacek Taylor, przyjaciel rodziny Jeziorańskich oraz wykonawca testamentu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

W ramach ekspozycji zaprezentowane zostały unikalne zdjęcia oraz cytaty bohatera i jego najbliższego otoczenia.

Wystawa poświęcona Janowi Nowakowi - Jeziorańskiemu w Staszicu