Kolej na Ferie

W czasie ferii dzieci i młodzież jeżdżą pociągami Kolei Śląskich za darmo! Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego 2019, czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. To nie jest oferta tylko dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale dla wszystkich w wieku szkolnym, którzy odwiedzą w tym czasie nasz region. To promocja województwa, Kolei Śląskich, ale i transportu publicznego. Chcemy od najmłodszych lat pokazywać mieszkańcom, że transport niskoemisyjny ma same zalety – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego. W okresie ferii śląski przewoźnik specjalnie rozszerzył termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie.

Oprócz walorów promocyjnych i proekologicznych, istotnym elementem oferty są też oszczędności w budżetach domowych.

Zapraszamy serdecznie do spędzenia ferii z Kolejami Śląskimi.

Kolej na Ferie