Pracowite ferie uczniów tarnogórskich szkół zawodowych

Obraz główny

Już od dzisiaj ruszają pierwsze staże i praktyki u pracodawców, które są kolejnym wsparciem dla uczniów biorących udział w projekcie. W ramach projektu” Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej” uczestnicy wzięli już udział w doradztwie edukacyjno – zawodowym, część z nich wzięła udział w kursach zawodowych takich jak Java, Android (przeznaczony dla techników informatyków), Diagnostyka pojazdów (kurs przeznaczony dla mechaników pojazdów samochodowych i techników pojazdów samochodowych). Aktualnie odbywa się kurs obsługi wózka widłowego , który cieszy się tak dużym zainteresowaniem uczestników projektu, że utworzono aż 4 grupy. Jest on przeznaczony dla uczestników projektu z kierunku technik eksploatacji portów i terminali, technik budownictwa, monter zabudowy i robót wykończeniowych, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik oraz technik logistyk Kolejny kurs, który zostanie zorganizowany dla uczestników projektu to kurs Silniki diesla dla techników i mechaników pojazdów samochodowych.

Za organizację kursów zawodowych i szkoleń odpowiada FUNDACJA ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ – jeden z Partnerów Powiatu Tarnogórskiego w projekcie. Wykonawcy kursów są wyłaniani spośród ofert zgłoszonych w bazie konkurencyjności.

Drugim Partnerem Powiatu Tarnogórskiego w projekcie jest REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH, która odpowiada za organizację dodatkowych praktyk i staży u pracodawców, w celu pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych.

w rzeczywistych warunkach pracy, za które uczniowie otrzymają stypendium stażowe po przepracowaniu pełnego wymiaru 150 godzin. Zarówno staże, jak i pratyki zawodowe są zgodne z kierunkami kształcenia uczestników. W firmie PW Max-Bud , FHU”WF”, Dachdeker Zakład Remontowo-Budowlany, Cegła i Kamień, ReMonter , CBD Architekci na stażu będą uczniowie z kierunku technik budownictwa , firmie Cafe Silesia technicy żywienia i usług gastronomicznych, w firmie Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze swoją wiedzę teoretyczną będą uzupełniać technicy obsługi turystycznej i technicy eksploatacji portów i terminali.

W 8 firmach staż odbędzie 14 osób, które zapoczątkują proces realizacji kolejnych staży i praktyk zawodowych.

Pracowite ferie uczniów tarnogórskich szkół zawodowych
Pracowite ferie uczniów tarnogórskich szkół zawodowych
Pracowite ferie uczniów tarnogórskich szkół zawodowych

pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen