Kolejne porozumienie „Tarnogórskiej Sorbony” podpisane

Obraz główny

Wczoraj (11 kwietnia) w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach popularnie nazywaną „Tarnogórską Sorboną” miało miejsce podpisanie porozumień o współpracy Wieloprofilowego Zespołu Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach z Firmą Produkcyjno-Handlową – EUROMEBEL STYL.
Od przeszło dziewięćdziesięciu lat w budynku przy ul. Sienkiewicza 6 w Tarnowskich Górach funkcjonuje szkoła zawodowa. Przez te lata wielokrotnie zmieniała się jej nazwa, ale zawsze szkoła ta miała charakter zawodowy, a jej celem było kształcenie młodzieży poprzez łączenie teorii z praktyką, zgodnie z umieszczonym na szkolnym sztandarze hasłem: „Szkoła wiedzy i umiejętności”.
Przez cały czas szkoła się rozwija dzięki wzorowej współpracy z całą rzeszą blisko 150 pracodawców z rejonu Tarnowskich Gór i okolicy.
W wczorajszym wydarzeniu wzięły udział władze Powiatu Tarnogórskiego w osobie Starosty Tarnogórskiego Krystyny Kosmali. Sygnatariuszami porozumień byli: Właściciel FPH EUROMEBEL STYL - Joanna Strzoda, Dyrektor WZS - Jerzy Jankowski i Dyrektor CKU - Wojciech Łempicki.
W treści Porozumień znalazły się zapewnienia realizacji wspólnych projektów w zakresie kształcenia zawodowego, realizacji staży zawodowych i praktyk, współpracy programowej i dydaktycznej dotyczącej kształcenia i preorientacji zawodowej uczniów od krawca i tapicera po operatora maszyn sterowanych numerycznie.

Kolejne porozumienie „Tarnogórskiej Sorbony” podpisane
Kolejne porozumienie „Tarnogórskiej Sorbony” podpisane

pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen