Kolejne porozumienie „Tarnogórskiej Sorbony” podpisane

Wczoraj (11 kwietnia) w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach popularnie nazywaną „Tarnogórską Sorboną” miało miejsce podpisanie porozumień o współpracy Wieloprofilowego Zespołu Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach z Firmą Produkcyjno-Handlową – EUROMEBEL STYL.
Od przeszło dziewięćdziesięciu lat w budynku przy ul. Sienkiewicza 6 w Tarnowskich Górach funkcjonuje szkoła zawodowa. Przez te lata wielokrotnie zmieniała się jej nazwa, ale zawsze szkoła ta miała charakter zawodowy, a jej celem było kształcenie młodzieży poprzez łączenie teorii z praktyką, zgodnie z umieszczonym na szkolnym sztandarze hasłem: „Szkoła wiedzy i umiejętności”.
Przez cały czas szkoła się rozwija dzięki wzorowej współpracy z całą rzeszą blisko 150 pracodawców z rejonu Tarnowskich Gór i okolicy.
W wczorajszym wydarzeniu wzięły udział władze Powiatu Tarnogórskiego w osobie Starosty Tarnogórskiego Krystyny Kosmali. Sygnatariuszami porozumień byli: Właściciel FPH EUROMEBEL STYL - Joanna Strzoda, Dyrektor WZS - Jerzy Jankowski i Dyrektor CKU - Wojciech Łempicki.
W treści Porozumień znalazły się zapewnienia realizacji wspólnych projektów w zakresie kształcenia zawodowego, realizacji staży zawodowych i praktyk, współpracy programowej i dydaktycznej dotyczącej kształcenia i preorientacji zawodowej uczniów od krawca i tapicera po operatora maszyn sterowanych numerycznie.

Kolejne porozumienie „Tarnogórskiej Sorbony” podpisane