V Europejski Rajd Rowerowy „Europa 2019 nasz wybór”

Powiat Tarnogórski wraz partnerskim Powiatem Erlangen – Hoechstadt oraz Towarzystwem Przyjaźni Erlangen-Hoechstadt – Tarnowskie Góry organizują Europejski Rajd Rowerowy pod nazwą „Europa 2019 nasz wybór”, który rozpocznie się 13 maja br. w Tarnowskich Górach a zakończy 22 maja w Erlangen (Niemcy). W Rajdzie weźmie udział 12 rowerzystów – amatorów. Polsko niemiecki – rajd rowerowy organizowany jest już po raz piąty. Pierwszym razem odbył się w 2010 roku. Ideą przedsięwzięcia jest to, by kolarze i spotkani na trasie ludzie zapoznali się z historią polsko-niemiecką i zauważyli złożoność współistnienia tych dwóch krajów w Europie, a także promocja wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Rajd będzie przebiegał trasą Tarnowskie Góry – Brenna – Cadca- Dubnica – Uherske Hradiste – Brno – Humpolec – Pribram-Domazlice - Sulzbach-Rosenberg – Erlangen. Kolarze przejadą trasę prawie 1000 km wiodącą przez cztery europejskie kraje: Polskę, Słowację, Czechy oraz Niemcy.

Start rajdu zaplanowano 13 maja o godz. 9.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, ulica Karłuszowiec 5. Zapraszamy.

V Europejski Rajd Rowerowy „Europa 2019 nasz wybór”