Partnerska współpraca z Erlangen - Höchstadt

Manfred Bachmayer, prezes Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry i Frank Riegler, przedstawiciel Związków Zawodowych w Erlanen gościli dziś, 24 czerwca w powiecie tarnogórskim. W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie ze starostą Krystyną Kosmalą, wicestarostą Sebastianem Nowakiem oraz członkami Zarządu Powiatu: Krzysztofem Łozińskim, Stanisławem Torbusem i Adamem Morawcem. W trakcie spotkania omówiono szczegóły wizyty polskiej delegacji na Dzień Antywojenny, który odbędzie się 1 września w Erlangen. Rozmawiano także o kolejnym projekcie wspólnego rajdu rowerowego w 2020 roku, wymianie uczniów pomiędzy Gimnazjum w Eckental a Liceum im S. Staszica w Tarnowskich Górach oraz o następnych międzynarodowych plenerach malarskich. Gości przywieźli z Niemiec prezent, drzewo gatunku wiąz, które będzie zasadzone na terenie starostwa.

Partnerska współpraca z Erlangen - Höchstadt