Powiat Tucholski

Powiat Tucholski położony jest w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego i zajmuje powierzchnię 1075 km2. Jest zamieszkiwany przez ok. 48 tys. osób. Siedzibą powiatu i jedynym miastem na jego terenie jest Tuchola. Powiat składa się z 6 gmin: gminy miejsko - wiejskiej Tuchola oraz gmin wiejskich: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo i Śliwice. Bory Tucholskie to kraina o niepowtarzalnym pięknie krajobrazu oraz urzekających lasach, jeziorach oraz rzekach. Współpraca powiatów tucholskiego i tarnogórskiego trwa już ponad 12 lat. Podczas wizyty delegacji z powiatu tucholskiego w dniu 6 marca 2002 roku, podpisano list intencyjny. Porozumienie służące rozwojowi szeroko rozumianej współpracy miedzy regionami pozwoliło poznać i zaktywizować środowiska naukowe, sportowe, artystyczne, pozarządowe oraz przedsiębiorców. Efektem współpracy jest wieloletnia wymiana doświadczeń w zarządzaniu powiatami.

http://www.powiat.tuchola.pl/

Artykuły powiązane: Powiat Tucholski

Rozmowa w gabinecie starosty tucholskiego.

Pochód Borowiaków, Kiermasz Borowiecki, Festiwal Muzyki Myśliwskiej, Turniej Strzelecki o Miecze Grunwaldzkie – to wydarzenia, w których uczestniczyli w Tucholi przedstawiciele powiatu tarnogórskiego: starosta Józef Burdziak, wicestarosta Marian Szukalski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Gryc. Tym razem była to wizyta kurtuazyjna, odświętna, zorganizowana z okazji Dni Borów Tucholskich, ale towarzyszyły jej również rozmowy o charakterze roboczym, dotyczące podobieństw i różnic w funkcjonowaniu obydwu powiatów – tarnogórskiego i tucholskiego - których partnerstwo trwa już 13 lat.

W Książnicy Tucholskiej w grudniu 2011 roku otwarta została Poplenerowa Wystawa Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Powiat Tarnogórski - Powiat Tucholski 2011". Wystawę otworzyli Jan Przybysz - członek Zarządu Powiatu Tucholskiego oraz Sylwia Sobczak - naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Obraz główny

Tradycyjnie już, w czasie Gwarków, gościła w naszym powiecie delegacja zaprzyjaźnionego Powiatu Tucholskiego. W skład delegacji z Borów Tucholskich weszli: starosta Dorota Gromowska oraz członkowie Zarządu Powiatu – Jan Przybysz i Wojciech Kociński. Goście zwiedzili Kopalnię Zabytkową w Tarnowskich Górach, odwiedzili tarnogórskie Bractwo Kurkowe i Pałac w Rybnej. Jak co roku Borowiacy uczestniczyli w imprezach odbywających się w ramach tarnogórskich „Gwarków” – obejrzeli między innymi tradycyjny pochód historyczny.


na sprzedaz
kolejka

zima

BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen