Powiat Tucholski

Powiat Tucholski położony jest w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego i zajmuje powierzchnię 1075 km2. Jest zamieszkiwany przez ok. 48 tys. osób. Siedzibą powiatu i jedynym miastem na jego terenie jest Tuchola. Powiat składa się z 6 gmin: gminy miejsko - wiejskiej Tuchola oraz gmin wiejskich: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo i Śliwice. Bory Tucholskie to kraina o niepowtarzalnym pięknie krajobrazu oraz urzekających lasach, jeziorach oraz rzekach. Współpraca powiatów tucholskiego i tarnogórskiego trwa już ponad 12 lat. Podczas wizyty delegacji z powiatu tucholskiego w dniu 6 marca 2002 roku, podpisano list intencyjny. Porozumienie służące rozwojowi szeroko rozumianej współpracy miedzy regionami pozwoliło poznać i zaktywizować środowiska naukowe, sportowe, artystyczne, pozarządowe oraz przedsiębiorców. Efektem współpracy jest wieloletnia wymiana doświadczeń w zarządzaniu powiatami.

http://www.powiat.tuchola.pl/

Artykuły powiązane: Powiat Tucholski

Rozmowa w gabinecie starosty tucholskiego.

Pochód Borowiaków, Kiermasz Borowiecki, Festiwal Muzyki Myśliwskiej, Turniej Strzelecki o Miecze Grunwaldzkie – to wydarzenia, w których uczestniczyli w Tucholi przedstawiciele powiatu tarnogórskiego: starosta Józef Burdziak, wicestarosta Marian Szukalski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Gryc. Tym razem była to wizyta kurtuazyjna, odświętna, zorganizowana z okazji Dni Borów Tucholskich, ale towarzyszyły jej również rozmowy o charakterze roboczym, dotyczące podobieństw i różnic w funkcjonowaniu obydwu powiatów – tarnogórskiego i tucholskiego - których partnerstwo trwa już 13 lat.

W Książnicy Tucholskiej w grudniu 2011 roku otwarta została Poplenerowa Wystawa Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Powiat Tarnogórski - Powiat Tucholski 2011". Wystawę otworzyli Jan Przybysz - członek Zarządu Powiatu Tucholskiego oraz Sylwia Sobczak - naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Obraz główny

Tradycyjnie już, w czasie Gwarków, gościła w naszym powiecie delegacja zaprzyjaźnionego Powiatu Tucholskiego. W skład delegacji z Borów Tucholskich weszli: starosta Dorota Gromowska oraz członkowie Zarządu Powiatu – Jan Przybysz i Wojciech Kociński. Goście zwiedzili Kopalnię Zabytkową w Tarnowskich Górach, odwiedzili tarnogórskie Bractwo Kurkowe i Pałac w Rybnej. Jak co roku Borowiacy uczestniczyli w imprezach odbywających się w ramach tarnogórskich „Gwarków” – obejrzeli między innymi tradycyjny pochód historyczny.

budzet partycypacyjny
kolejka

BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen