Zarząd Powiatu

Józef Burdziak
Józef Burdziak – Starosta Tarnogórski. Jest absolwentem wydziału nauk humanistycznych KUL w Lublinie o specjalizacji nauczycielskiej i upowszechniania kultury.

Ukończył dodatkowo studia podyplomowe, liczne kursy kwalifikacyjne i szkolenia w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Był aktywnym działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na KULu w Lublinie i członkiem Zarządu NSZZ Solidarności Oświaty Ziemi Tarnogórskiej.

Józef Burdziak zaczynał swoją drogę samorządową od funkcji przewodniczącego Rady Dzielnicy Stare Tarnowice w Tarnowskich Górach. W latach 1995 do 2002 r. został radnym Miasta Tarnowskie Góry gdzie pełnił funkcję przewodniczącego komisji rodziny i spraw społecznych.
W następnej kadencji 2002-2006 został wybrany na radnego powiatu Tarnogórskiego i po decyzji rady powiatu pełnił funkcję Starosty Tarnogórskiego do 2003 roku.

Był i jest obecnie przewodniczącym kapituły nagrody „Orła i Róży” dla zasłużonych powiatu Tarnogórskiego
i to z jego inicjatywy powstała powiatowa Rada Biznesu i społeczna Rada Kultury przy Staroście Tarnogórskim. W kadencji 2006-2010 był radnym powiatu Tarnogórskiego oraz przewodniczącym klubu radnych Prawa
i Sprawiedliwości w radzie powiatu Tarnogórskiego.

W roku 2009 r. został wyróżniony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego na zjeździe polskich samorządowców w Pałacu Prezydenckim. W kadencji 2010-2014 otrzymał ponownie mandat radnego powiatu Tarnogórskiego i po raz drugi wybrany został na funkcję Starosty Tarnogórskiego.

Józef Burdziak jest założycielem i przewodniczącym Zarządu Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Tarnogórskiego.
Posiada ministerialny certyfikat dla członków rad nadzorczych spółek w udziałem Skarbu Państwa.
Został odznaczony przez Prezydenta Polski Srebrnym Krzyżem Zasługi i medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Marian SzukalskiMarian Szukalski – Wicestarosta Tarnogórski. Ukończył studia magisterskie w zakresie wychowania fizycznego, studia podyplomowe „Zarządzanie placówką oświatową” oraz cykl szkoleń z zakresu pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej. Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy piłki nożnej. W latach 2001 – 2006 pełnił funkcję dyrektora Gimnazjum w Zbrosławicach. Długoletni działacz Klubu Sportowego „Drama” Zbrosławice; prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół”; Członek Zarządu Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Tarnowskich Górach. Od 1977 roku mieszkaniec Ptakowic w gminie Zbrosławice. W latach 2010 - 2014 Członek Zarządu Powiatu.

Sławomir Wilk- Członek Zarządu Powiatu (nieetatowy)

Dyżury

Czas i miejsce pełnienia dyżurów oraz przyjmowania klientów w sprawach skarg i wniosków przez Starostę Tarnogórskiego i Członków Zarządu Powiatu w Tarnowskich Górach oraz numery telefonów do sekretariatów uzgadniających termin wizyty.

Starosta Tarnogórski Józef Burdziak – poniedziałek 13.30 – 15.30; tel. 32 381 37 11; ul. Karłuszowiec 5; Gabinet Starosty, pokój 302 – III piętro

Wicestarosta Marian Szukalski – wtorek 14.30 – 16.30; tel. 32 381 37 11; ul. Karłuszowiec 5; Gabinet Wicestarosty, pokój 302 – III piętro

BIP
kolejka
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen